Przygotuj się na:

44. MARATON WARSZAWSKI

W niedzielę tysiące biegaczy pobiegnie w Maratonie Warszawskim. Wydarzeniu będą towarzyszyć także inne biegi. Starty zaplanowane są z Konwiktorskiej, a trasy obejmą Łazienki Królewskie, Stare Miasto, warszawską Pragę, a także Żoliborz czy Bielany. Multimedialny Park Fontann przemieni się w strefę kibicowania.

Najnowsze

Nie żyje niemowlę przygniecione przez drzewo

Najnowsze

[object Object]
Tragedia w Parku PraskimArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

Zmarło niemowlę, na które tydzień temu w Parku Praskim runęło drzewo. Poszkodowani zostali również rodzice dziewczynki. Kwestię odpowiedzialności za tragiczne zdarzenie wyjaśnia prokuratura.

- 24 sierpnia szpital poinformował nas o śmierci dziecka - potwierdza w rozmowie z tvnwarszawa.pl Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga. Zastrzega, że wcześniej śledztwo prowadzone było w kierunku "nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Ta kwalifikacja została zmieniona.

Powołano biegłego

- Zleciliśmy sekcję zwłok. Powołaliśmy również biegłego z zakresu dendrologii, który ma ocenić stan drzewa. Postępowanie prowadzone jest pod kątem sprawdzenia, czy w tym przypadku doszło do zaniechań przez osoby odpowiedzialne za stan drzewostanu w Parku Praskim -dodaje.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 20 sierpnia. Jak pisaliśmy, ranna w zdarzeniu została również matka niemowlęcia. Teraz Saduś dodaje, że poszkodowany był także ojciec dziewczynki. - Wszyscy, w momencie, kiedy drzewo się przewróciło, siedzieli na ławce - wyjaśnia rzecznik.

Stan zdrowia matki wciąż nie pozwala na przeprowadzenie z nią "czynności procesowych".

W miejscu tragedii pojawiły się już znicze i kwiaty. Na ławce wisi też kartka z napisem: "Tu zginęła 6-miesięczna Lilianka. Jej matka walczy o życie". - Część pociętych konarów nadal jest w miejscu, gdzie doszło do wypadku - relacjonuje Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl.

Systematyczne kontrole

Parkiem Praskim opiekuje się Zarząd Zieleni. Do jego zadań należy kontrolowanie stanu drzew i pilnowanie, by zawczasu zabezpieczać lub usuwać te, które są w złym stanie. Urzędnicy Zarządu Zieleni przekonują, że kontrole drzewostanu odbywają się systematycznie.

kz,ran/b

Pozostałe wiadomości