Nie żyje Bogusław Kaczyński. Miał 73 lata

TVN Warszawa

Ireneusz Sobieszczul / TVP / PAPBogusław Kaczyński urodził się w 1942 roku

Bogusław Kaczyński zmarł po ciężkiej chorobie. Krytyk muzyczny i popularyzator muzyki poważnej przeszedł kolejny udar mózgu. Miał 73 lata.

"Właśnie dotarła do mnie bardzo smutna wiadomość o śmierci Bogusława Kaczyńskiego. Kilka dni temu doznał kolejnego udaru, jednak byłem przekonany, że jego niezwykła wola życia pozwoli mu go przezwyciężyć. Nie udało się. Bogusław Kaczyński miał nieocenione zasługi w popularyzacji muzyki poważnej. Opowiadał o niej ze swadą i wielką kompetencją" - przekazał na Facebooku doradca społeczny prezydenta Andrzeja Dudy Tadeusz Deszkiewicz, krytyk muzyczny i publicysta.

Bogusław Kaczyński urodził się 2 maja 1942 roku w Białej Podlaskiej. To jedna z największych polskich osobowości telewizyjnych. Był autorem wielu recenzji, felietonów, audycji radiowych i telewizyjnych. W latach 90. był prorektorem Akademii Muzycznej w Warszawie. W latach 1994-1998 dyrektorem Teatru Muzycznego Roma.

Chorował od wielu lat. W 2007 roku przeszedł udar mózgu. Doprowadziło to do częściowej utraty zdolności mówienia i paraliżu prawej strony ciała. Większość powikłań po udarze ustąpiła w wyniku intensywnej rehabilitacji. Przed kilkoma dniami dziennikarz przeszedł kolejny udar mózgu.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL

kło