Nie złożyłeś deklaracji śmieciowej? W piątek ostatnia szansa

Warszawa

Ustawa śmieciowa wchodzi w życie

Piątek jest ostatnim dniem na złożenie deklaracji śmieciowych – przypomina ratusz. Miasto przygotowało internetowy kreator dokumentu. Dłużej będą pracować także wydziały obsługi mieszkańców.

Deklarację należy złożyć osobiście, przesłać listem poleconym lub – poświadczając podpisem elektronicznym – przez internet.

W wypełnianiu dokumentu ma pomóc interaktywny kreator deklaracji.

Warszawiacy mogą poprosić o pomoc także pracowników wydziałów obsługi mieszkańców, którzy będą pracować do godziny 19.00.

Miejska infolinia

Mieszkańcy mogą także dzwonić z pytaniami na miejską infolinię, dostępną pod numerem 800 70 70 47. Pod tym numerem można też będzie zgłaszać wszelkie zastrzeżenia dotyczące usługi wywozu śmieci w trakcie trwania programu pomostowego.

Zamieszanie z przetargiem

Do końca stycznia 2014 roku w stolicy będzie obowiązywał tzw. program pomostowy. Jest to plan awaryjny, który ma związek z fiaskiem przetargu na odbiór śmieci, zorganizowanego przez ratusz. 4 czerwca Krajowa Izba Odwoławcza przychyliła się do zdania firm, które zaskarżyły przetarg. KIO podważyła niektóre zapisy specyfikacji przetargowej.

Do czasu ponownego rozstrzygnięcia przetargu, śmieci będą odbierały te firmy, które robiły to dotychczas. Za wykonaną usługę wystawią rachunek miastu.

Prezydent o odbieraniu śmieci
Gronkiewicz-Waltz / facebook

par//ec