Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Nie zatrzymała się do kontroli, potrąciła strażnika. Usłyszy zarzuty

TVN Warszawa

Artur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.plMonika Niżniak opowiada o zdarzeniu na ul. Jagielońskiej

Kobieta, która w środę nie zatrzymała się do kontroli i potrąciła strażnika miejskiego, została zatrzymana. W piątek prokurator ma postawić jej zarzuty. Mundurowy został już wypisany ze szpitala.

Do wypadku doszło w środę po południu. Z notatki służbowej strażniczki, która brała udział w akcji, wynika że kierująca hondą została zatrzymana, bo zignorowała znak zakazu ruchu.

Dokumenty pokaże tylko policji

- Strażniczka zapytała, czy kobieta posiada uprawnienia do poruszania się w strefie, gdzie obowiązuje znak. Kierująca odpowiedziała, że takich uprawnień nie posiada, więc strażniczka poprosiła o zjechanie na pobocze - opisuje Monika Niżniak, rzeczniczka prasowa straży miejskiej.

Kobieta nie posłuchała strażniczki i odjechała. Zatrzymała się 200 metrów dalej, bo miała czerwone światło. - Tam ponownie strażnicy próbowali ją zatrzymać, wtedy kobieta znów ruszyła i potrąciła strażnika - dodaje Niżniak.

Kilkaset metrów dalej zatrzymała ją policja. Funkcjonariuszom tłumaczyła, że nie zatrzymała się do kontroli, bo uznała, że jeśli ma komuś okazywać dokumenty, to tylko policji, a nie strażnikom miejskim.

Zarzuty jeszcze w czwartek

W czwartek policja przekazała materiał dowodowy prokuratorowi. Ten w piątek będzie przeglądał między innymi monitoring. - Po zapoznaniu się z całym materiałem dowodowym zapadnie decyzja odnośnie treści zarzutów - powiedziała Renata Mazur, rzeczniczka prasowa prokuratury okręgowej Warszawa-Praga.

Niewykluczone, że prokurator postawi kobiecie zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego.

bf/roody