Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

"Nie" z ratusza dla reklam na szkołach

Najnowsze

Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.plO problemie reklam na terenie szkół mówi Wojciech Wagner

Reklamy mają zniknąć z terenu miejskich szkół. Do dyrektorów ma trafić list wzywający do ich usunięcia. Cała akcja ma zacząć się w ciągu kilku najbliższych tygodni- dowiedział się portal tvnwarszawa.pl.

- Chodzi o uporządkowanie chaosu reklamowego na terenie niektórych szkół miejskich. Dyrektorzy tych szkół prowadzili bardzo liberalną politykę, jeżeli chodzi o umieszczanie nośników reklamowych - mówi Wojciech Wagner, naczelnik wydziału estetyki w stołecznym ratuszu.

"Sprzeczne z zarządzeniem"

Na terenie wielu warszawskich szkół wiszą bannery na płotach i budynkach, zdarza się też że stoją bilbordy. Zdaniem naczelnika nie tylko są nieestetyczne, ale także sprzeczne z zarządzeniem prezydent miasta.

- Tego typu działalność często stanowi przekroczenie pełnomocnictw dyrektorów. Pod drugie nośniki te często są sprzeczne z zarządzeniem prezydenta Warszawy, dotyczącym stanowienia reklam z 2007 roku - przekonuje Wagner. Do dyrektorów szkół wydział estetyki zamierza wysłać list, w którym będzie się domagać zdjęcia reklam.

- Z prośbą o to, co tak naprawdę powinno od lat funkcjonować, czyli dostosowanie sytuacji na terenie szkół do obowiązującego zarządzenia – mówi naczelnik wydziału estetyki. - Trudno w tej chwili określić, które z tych nośników są zgodne z zarządzeniem, które są sprzeczne z zarządzeniem, to jest kwestia konkretnego przypadku za każdym razem. Nie ukrywam, że docelowo chcielibyśmy, żeby komunikat reklamowy na terenie szkół był ograniczony do informacji dotyczącej danej placówki. W tym kierunku będziemy też zmieniać zarządzenie dotyczące reklam w przyszłości – dodaje.

Sprawą reklam ratusz ma zająć się w najbliższych tygodniachDawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

Walka z reklamami

Reklamy maja zacząć znikać w ciągu najbliższych tygodni.

- Na efekty trzeba będzie pewnie poczekać, dlatego że są przypadki, gdzie szkoły mają podpisane umowy z operatorami reklam i czasami pewnie wypowiedzenie tej umowy będzie musiało trochę potrwać – wyjaśnia Wagner. Porządkowanie przestrzeni na terenie miejskich szkół to element walki z chaosem reklamowym w stolicy.

Czytaj więcej na ten temat ran