Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  "Nie wykluczam, że Marzena K. będzie musiała oddać miliony"

  Najnowsze

  RMF FMPatryk Jaki w rozmowie z Robertem Mazurkiem

  - Nie wykluczam, że Marzena K. będzie musiała oddać swoje miliony - mówił wiceminister Patryk Jaki w RMF FM. Komisja weryfikująca reprywatyzację miałaby powstać w pierwszym kwartale przyszłego roku.

  Wiceminister sprawiedliwości był gościem Roberta Mazurka w RMF FM. Pytany, czy i kiedy powstanie zapowiadana komisja zajmująca się reprywatyzacją stwierdził, że dziś projekt stanie na posiedzeniu rządu, potem czeka go "szybka ścieżka legislacyjna". - Myślę, że z początkiem pierwszego kwartału przyszłego roku komisja będzie mogła przywracać elementarną sprawiedliwość - powiedział Jaki.

  Pytany o konstytucyjność pomysłu komisji stwierdził, że już na etapie tworzenia pomysłu - którego jest autorem - spodziewał się oporu środowisk prawniczych, bo to one w dużej mierze zarabiają na dzikiej reprywatyzacji.

  - Jest tak skonstruowana, żeby trwało to dużo krócej, niż trwałoby przed sądami powszechnymi - mówił Jaki w RMF FM.

  "Sprawiedliwość, na którą ludzie czekają"

  Pytany, czy może się zdarzyć, że Marzena K. - była urzędniczka resortu sprawiedliwości, której nazwisko pojawiało się w związku z aferą reprywatyzacyjną - "będzie musiała oddać te swoje trzydzieści parę milionów”, odpowiedział: nie wykluczam takiej sytuacji. I to byłaby ta sprawiedliwość, na którą ludzie czekają".

  Dodał, że politycy zasiadający w komisji nie będą mieli nadzwyczajnych uprawnień, tylko takie, jakie dziś mają politycy zarządzający miastami. - Hanna Gronkiewicz-Waltz mogłaby wznowić postępowania administracyjne, tylko tego nie robi - powiedział wiceminister sprawiedliwości.

  Ludwik Dorn w "Faktach po Faktach" o komisji reprywatyzacyjnej:

  Ludwik Dorn o komisji reprywatyzacyjnejTVN24

  mś/sk