Nie tylko świąteczna iluminacja. Będzie Mikołaj z Laponii i parada

Warszawa

tvnwarszawa.plW tym roku ponownie będzie można podziwiać ogromną bombkę

7 grudnia Trakt Królewski, Stare i Nowe Miasto, place, skwery i kilka warszawskich ulic po obu stronach Wisły rozświetlą świąteczne dekoracje. Kolorami zacznie mienić się też choinka na placu Zamkowym.

Wszyscy, którzy tego dnia o godzinie 17.00 dotrą na plac Zamkowy, będą mogli zanurzyć się w bajkowym świecie. Tuż obok choinki zaaranżowana zostanie fabryka prezentów.

Stołeczny ratusz roztacza wizję: "Elfy wiedzą, że na początku grudnia w Warszawie zawsze rozświetla się wielka choinka, dlatego wraz z publicznością czekać będą w radosnej atmosferze na Mikołaja, który przyjedzie do stolicy prosto z Laponii. Nie zabraknie oczywiście świątecznych piosenek, kolęd i niespodzianek."

Na zakończenie imprezy z placu Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście, aż do ronda de Gaulle’a Mikołaj z Laponii przejedzie w barwnej paradzie ze swoimi pomocnikami. Wszyscy chętni mogą dołączyć do tego orszaku.

Świąteczne dekoracje także w dzielnicach

Świąteczna iluminacja rozświetli Warszawę już po raz piąty. W każdym sezonie na choince prezentowane są inna kolorystyka i wzory. Na razie ratusz nie zdradza, jak będą wyglądały w tym roku.

Poza Traktem Królewskim i placem Zamkowym dekoracje będzie można podziwiać również na rynkach Starego i Nowego Miasta, na placu Trzech Krzyży i Grzybowskim, w Alejach Ujazdowskich, na Emilii Plater, ul. Sobieskiego i w Wilanowie, a na prawym brzegu na ulicy Francuskiej i Ząbkowskiej.

TAK WYGLĄDAŁA ILUMINACJA W UBIEGŁYM ROKU:

Nowa iluminacja Warszawy
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

bf/mz