Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Nie tylko Mikołaj rozdaje prezenty

Warszawa

ks fot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

Zbliżają się święta, a wraz z nimi nadchodzi święty Mikołaj! Zgodnie z tradycją, każde dziecko powinno dostać w tym czasie prezent. Kościół św. Anny jak co roku angażuje parafian w świąteczną akcję "Mikołaj".

- Od 9 lat fundacja działająca przy kościele przygotowuje prezenty dla dzieci z ośrodków, szkolno wychowawczych, które mamy pod opieką - mówi ks. Jacek Siekierski, proboszcz z kościoła św. Anny.

- W tym roku przyszło do nas 800 listów od dzieci. Każdy parafian, który przychodził do naszego kościoła, mógł odebrać list od dziecka, przygotować prezent i tak zostać świętym Mikołajem - dodaje.

Uszczęśliwiają już 9 lat

Grudniowa akcja "Mikołaj" realizowana jest od 2003 roku. Na początku Adwentu fundacja prosi o włączenie się do akcji przygotowywania paczek dla podopiecznych domów dziecka oraz ośrodków szkolno-wychowawczych.

Dzieci piszą - a częściej po prostu rysują - listy do św. Mikołaja, w których przedstawiają swoje potrzeby i marzenia. Następnie wierni przychodzą do zakrystii kościoła św. Anny, wybierają list od konkretnego dziecka i spełniają jego życzenia, a upominki przynoszą do kościoła.

Od 2003 roku święci Mikołajowie z kościoła św. Anny przygotowali 200 paczek, w roku 2005 było ich już 500, a w roku 2006 - 640. W tym roku ludzie dobrej woli przygotowali ponad 800 paczek.

fot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl
fot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

as/roody