Nie tylko mecz. Będą tancerki i film Bagińskiego

Warszawa

| flickr/ Brandur Øssursson/ public domainfot. TVN24

Niedzielne zwycięstwo Polski nad rezerwami Argentyny zwiększyło apetyt kibiców. Teraz czas na poważniejsze wyzwanie – już dzisiaj drużyna Franciszka Smudy zmierzy się na stadionie Legii z Francją, w której ma zagrać "nowy Zidane".

Jak donosi PAP, sprzedano już ponad 24 tys. biletów, a to oznacza, że spotkanie przy Łazienkowskiej obejrzy dwa razy więcej kibiców niż mecz z Argentyną.

W Polsce zagra Francuz

Zapewne drużyna Francji będzie też większym wyzwaniem dla Biało-Czerwonych. Nasi przeciwnicy, pod wodzą Laurenta Blanca, mogą pochwalić się zwycięstwem nad Anglią i Brazylią, ostatnio pokonali również współgospodarza Euro 2012 – Ukrainę.

W składzie Francuzów ma się pojawić Marvin Martin uważany za nowego Zinedina Zidane'a. Smaczku dodaje fakt, że w ekipie Polski zagra Ludovic Obraniak, który urodził się we Francji.

Od pustyni do stadionów

Dla kibiców przygotowano atrakcje również pozasportowe. Zatańczą "Cheerleaders Prokom", czyli piękne tancerki z Gdyni, które uświetniły ostatnio prestiżowy finał Euroligi, czyli europejskiej NBA.

Potem, po raz pierwszy publicznie, zostanie pokazany film Tomasza Bagińskiego. Wykonany został w technice stereoskopowej, czyli w trzech wymiarach. Stojący na środku betonowej pustyni wysportowany mężczyzna rozpoczyna taniec. W efekcie przestrzeń dookoła zaczyna się zmieniać. Wyrastają przęsła, filary, sklepienia – kolejne fragmenty Stadionu Narodowego. W skrócie przyglądamy się też innym obiektom powstającym w Polsce na Euro 2012.

fot. Platige Image
| Fakty po południu

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24.PL

Mecz Polska-Francja rozpocznie się o godz. 21.00 na stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3

kcz/iga//ran/mz