Nie przejedziesz, bo montują wentylację budynku

Warszawa

targeoWeekendowe zamknięcia ulic

Remont dwóch ulic oraz prace w jednym z budynków sprawią, że w weekend utrudnień powinni spodziewać się mieszkańcy Pragi-Północ, Targówka i Wawra.

Pierwsze utrudnienia rozpoczną się jeszcze w piątek późnym wieczorem. O 22 zamknięte dla ruchu zostaną ulice: Okuniewska oraz Rolanda.

W przypadku tej pierwszej, to kontynuacja prac, które odbywały się w poprzednich tygodniach. Tym razem frezowanie odbędzie się na odcinku od ul. 111 Eskadry Myśliwskiej do ul. 1 Praskiego Pułku. W ramach prac usunięte zostaną stare warstwy nawierzchni drogi. W ich miejsce położone będą nowe. Przy okazji remontu odtworzone zostanie oznakowanie poziome.

W związku z pracami wyżej wymieniony odcinek ul. Okuniewskiej zostanie wyłączony dla ruchu. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: 1 Praskiego Pułku – Niemcewicza – Wspólna –Grzybowa – al. Komandosów – Ilskiego – Marsa.

Frezowanie zakończy się w poniedziałek o 4 nad ranem. Od tego momentu kierowcy będą mogli przejechać tą ulicą.

Nowe krawężniki, odwodnienie i nowa jezdnia

Remont czeka też ulicę Rolanda na Targówku. Droga ta ma zostać zamknięta w piątek o 22, a otwarta ponownie w poniedziałek o 4. W przeciwieństwie do ulicy Okuniewskiej, tutaj oprócz nowej nawierzchni, drogowcy planują wymienić krawężniki a także instalację odwodniającą.

Na czas prac ulica zostanie wyłączona z ruchu - zapowiadają drogowcy. Objazd zostanie poprowadzony trasą : Młodzieńcza – Radzymińska – Z. Jórskiego – Samarytanka - Gilarska.

Autobusy linii 512 pojadą ulicami: Radzymińską – Z. Jórskiego - Samarytanką - Gilarską - św. Wincentego – L. Kondratowicza – Młodzieńczą.

Prace na Pradze-Północ

Od północy w sobotę do północy w poniedziałek zamknięta ma być również ulica Okrzei na Pradze-Północ na odcinku od ul. Jagiellońskiej do ul. Targowej. Jej objazd zalecany jest al. Solidarności.

Powodem zamknięcia tej ulicy jest ustawienie dźwigu samojezdnego na jezdni do montażu urządzeń wentylacyjnych na dachu jednego z budynków.

Autobusy linii: 135 i 162 oraz nocnych N14 i N64 (tylko jadące w kierunku pl. Hallera, Targówek, Olesin, Choszczówka) pojadą od skrzyżowania ulic Jagiellońskiej i S. Okrzei ulicami: Jagiellońska i al. „Solidarności”, a dalej swoimi trasami.

Zobacz też jak wygląda Rondo Daszyńskiego po remoncie:

Rondo Daszyńskiego po remoncie
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

md/mś