Nie poddała się po tragicznym wypadku. Teraz została miss

Najnowsze


Miss Polski na wózku 2014 i zarazem Miss Publiczności została osiemnastoletnia Julia Torla. Finał konkursu, organizowanego przez Fundację Jedyna Taka, odbył się w sobotni wieczór w amfiteatrze na Bemowie. Jury wybrało ją spośród 12 finalistek.

Tytuł najpiękniejszej zdobyła Julia Torla. Koronę przekazała jej zwyciężczyni pierwszej edycji konkursu - Olga Fijałkowska. Torla otrzymała również tytuł Miss Publiczności.

Najpiękniejsza i dzielna

Miss Polski na wózku 2014 pochodzi z Podkarpacia. Mieszka i uczy się w Stalowej Woli. Tragicznemu w skutkach wypadkowi samochodowemu uległa w grudniu 2012 roku.

Od tej chwili porusza się wyłącznie na wózku inwalidzkim. "Doznałam uszkodzenia rdzenia kręgowego z porażeniem kończyn dolnych. W wypadku tym straciłam mamę, a tato odniósł bardzo poważne obrażenia i do tej chwili zmaga się ze skutkami bardzo ciężkiego urazu" - tak Julia opisuje swoją historię.

Tytuł pierwszej wicemiss i Miss Popularności zdobyła Beata Jałocha. Jej historię zna cała Polska. Rok temu na dziewczynę, z zawodu fizjoterapeutkę, spadł samobójca skaczący z siódmego piętra. Stracił życie, a kobieta została ciężko ranna.

Oto historia Beaty:

Historia BeatyTVN 24

Wyniki:

Miss Polski na wózku 2014 - Julia Torla

I Wicemiss Polski na wózku 2014 - Beata Jałocha

II Wicemiss Polski na wózku 2014 - Monika Florczuk

Miss Publiczności - Julia Torla

Miss Foto - Aleksandra Karpińska

Miss Popularności - Beata Jałocha

Zobacz przygotowania dziewczyn do gali:

Wybory Miss na wózku 2014 | Fundacja Jedyna Taka

Finał pierwszej edycji konkursu:

Finał pierwszej edycji konkursuTVN 24

PAP, kś //mz