Nie mogą zakodować biletu na legitymacji. "Wymienimy je za darmo"

Warszawa

Krzysztof Pędrys CC BY SA FlickrProblemy z legitymacją studentów SGGW

Studenci Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego skarżą się na problemy z zakodowaniem biletu ZTM legitymacjach studenckich. Obawiają się, że będą musieli zapłacić za ich ponowne wyrobienie. - Wymienimy je za darmo – uspokaja uczelnia.

O problemie z legitymacjami napisała na warszawa@tvn.pl internautka Karolina.

Studenci: nie można zakodować biletu

Problem z legitymacjami wyszedł na jaw w połowie września.

- Nie można było na nie załadować biletu elektronicznego ZTM. Studentom z pierwszych lat legitymacje wymieniali za darmo, natomiast studenci starszych roczników mieli dwie możliwości, albo pójdą do ZTM i wyrobią kartę miejską, albo zapłacą uczelni ok. 25 zł za wyrobienie duplikatu legitymacji - opisuje sytuację Karolina.

Studentka oburza się, że uczelnia kazała jej płacić za coś, co nie wynikała z jej błędu. - Skoro nie zgubiłam legitymacji, ani w żaden sposób jej nie zniszczyłam, dlaczego muszę ponosić koszty? - pyta.

ZTM: to wina uczelni

Przedstawiciel ZTM przekonuje, że wina leży po stronie uczelni.

- W porozumieniu zawartym między SGGW a ZTM precyzyjnie określone zostały sektory karty, które mogą zostać zajęte przez uczelnię. Niestety SGGW, nie konsultując tego z ZTM, zajęła na karcie miejsca, których nie powinna zajmować. Dokładnie sektor IV. W związku z tym, jak faktycznie biletomaty po zmianie, nie są w stanie zakodować biletów na elektroniczną legitymację - tłumaczy Igor Krajnow, rzecznik ZTM. - Legitymacje wydane przez inne warszawskie uczelnie są pozbawione tego typu błędów - zauważa.

SGGW: wymienimy legitymacje

Co na to uczelnia? - Byliśmy pierwszą uczelnią, która wprowadziła elektroniczne legitymacje. Było to w 2006 roku. Dopiero teraz, po wprowadzonych przez ZTM zmianach, okazało się, że zajęliśmy sektor, wykorzystywany przez ZTM - wyjaśnia dr inż. Krzysztof Szwejk, rzecznik SGGW.

Jak dodaje, z problemem zgłosiło się kilkudziesięciu studentów. - Trwa wymiana legitymacji na nowe. Jest ona darmowa. Studenci nie poniosą żadnych kosztów - zapewnia Szwejk.

su/b