Nie masz jeszcze Karty Warszawiaka? WOM-y w dzielnicach czynne dłużej

Warszawa

ZTMOd nowego roku będzie obowiązywać karta warszawiaka

Każdy, kto jest uprawniony do korzystania z Karty Warszawiaka lub Karty Młodego Warszawiaka i chce w tym tygodniu złożyć wniosek o hologram, będzie miał na to więcej czasu. Do 20 grudnia Wydziały Obsługi Mieszkańców będą otwarte do godz. 18.00. Dodatkowo będą one również czynne w sobotę, 28 grudnia.

Od 3 grudnia 2013 roku mieszkańcy, którzy rozliczyli podatek PIT w Warszawie mogą otrzymać Kartę Warszawiaka lub Kartę Młodego Warszawiaka, uprawniające do zniżek na podróż komunikacją miejską.

Przez cały tydzień, do 20 grudnia, mogą oni składać wnioski w dzielnicowych WOM-ach od 8.00 do 18.00.

Spóźnialscy będą mogli to zrobić nawet w sobotę 28. grudnia. Wtedy Wydziały Obsługi Mieszkańców będą czynne od 8.00 do 16.00.

W obu strefach

Karta Warszawiaka ma obowiązywać w obu strefach biletowych, czyli będą mogli z niej korzystać ci, którzy mieszkają w stolicy, ale do pracy dojeżdżają pod Warszawę.

Karta ma być wydawana osobom, które mieszkają i płacą podatek dochodowy PIT w Warszawie. Miejsce zameldowania, czyli adres w dowodzie osobistym, nie będzie brane pod uwagę. Ma to zachęcić do płacenia podatków w stolicy osoby, które tu mieszkają, ale z urzędem skarbowym rozliczają się gdzie indziej. Ich liczbę ratusz szacuje na kilkaset tysięcy.

Jarosław Jóźwiak o Karcie Warszawiaka
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

ij//ec