Nie mają ogrzewania od pięciu tygodni. Zarządca jest winny blisko 120 tys. zł

Warszawa

TVN24W mieszkaniach coraz zminiej

- Od pięciu tygodni sen z powiek spędza mieszkańcom budynku przy ulicy Przy Agorze 17 brak ogrzewania – napisała na Kontakt24 internautka Kamila.

W powstałym kilka lat temu budynku na Bielanach znajduje się kilkadziesiąt mieszkań. Ich lokatorzy od 29 sierpnia są bez ciepłej wody. Teraz robi się coraz zimniej, więc mieszkańcy odczuwają również brak ogrzewania. Co gorsza, nie wiadomo, czy w najbliższym czasie w ich mieszkaniach znów będzie cieplej.

Nie płacą od stycznia

Firma Dalkia Warszawa "odcięła" ogrzewanie, bo czeka aż zarządca budynku zapłaci zaległe faktury.

- Centrum Handlowe Agora Sp. z o.o nie płaciła za dostawę ciepła do od stycznia 2013 r. Zadłużenie z tytułu dostawy ciepła na dzień 25 września br. wynosi 118 677,77 złotych – poinformowała Magdalena Kempiński, rzeczniczka prasowa Dalkii Warszawa.

Jak informuje rzeczniczka, zarządca poprosił dostawcę ciepła o rozłożenie płatności na raty. - Mimo pozytywnej decyzji i tym razem dłużnik nie dotrzymał wyznaczonych terminów - dodaje Kempiński.

Czy dług zostanie uregulowany? O to chcieliśmy spytać przedstawicieli zarządcy budynku. W siedzibie CH Agora nikt nie odbierał w środę telefonu. Nikt z firmy nie odpisał również na naszego maila.

Nie płaciła restauracja

We wrześniu pisaliśmy, że w jednym z bloków w centrum Warszawy przez kilka dni pozbawiony był ciepłej wody. Wyłączono ją, ponieważ rachunków nie płaciła znajdująca się na parterze restauracja.

Przez weekend mieszkańcy nie mieli ciepłej wody
TVN24

bf/ran