Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Nie ma zgody, w niedzielę i tak impreza?

Warszawa

fot. NCS

Ratusz zgodnie z oczekiwaniami odmówił pozwolenia na przeprowadzenie niedzielnej imprezy na Stadionie Narodowym. Nie oznacza to jednak, że się ona nie odbędzie. Urzędnicy odmówli Narodowemu zgody wiedząc, że przed weekendem będą mieli jeszcze szansę wydać nową opinię - wtedy już pozytywną. Jak to możliwe?

16 grudnia 2011 Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie całego obiektu, ale bez płyty głównej.

Żeby zorganizować 29 stycznia otwarcie stadionu potrzeba więc jeszcze dwóch zgód.

PINB musi wydać pozwolenie na użytkowanie Stadionu Narodowego (1.). Dopiero wtedy Narodowe Centrum Sportu będzie mogło dostać zgodę na organizację na stadionie imprezy masowej (2.).

Odbiór płyty głównej

PINB prowadzi już procedurę odbioru płyty głównej. Żeby wydać zgodę na użytkowanie musi się zapoznać z opiniami: policji, sanepidu i straży pożarnej. Na razie wypowiedziały się dwie pierwsze. Policja dała PINB-owi zielone światło w piątek (20 stycznia), a sanepid w poniedziałek rano (23 stycznia). Swojej opinii nie zdążyli jeszcze przedstawić strażacy, ale jest ona spodziewana w środę.

Impreza masowa

Dopiero znając opinę straży pożarnej PINB będzie mógł wydać pozwolenie na użytkowanie boiska. To z kolei pozwoli straży pożarnej wydać kolejną opinię - tym razem ws. organizacji imprezy masowej.

Ta znów jest potrzebna by na imprezę mogły zgodzić się władze Warszawy. Ratusz ostateczną decyzję ws. imprezy musiał wydać dziś. Bez odbioru płyty i opinii strażaków nie mogła to być opinia pozytywna.

Co dalej?

To, że urzędnicy odmówili zgody na imprezę otwarcia, nie oznacza, że się ona nie odbędzie. Kiedy Narodowy dostanie wszystkie wymienione wyżej opinie i zgody, NCS będzie mógł zaskarżyć decyzję ratusza do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Rzeczniczka NCS ze spokojem przyznała w rozmowie z tvnwarszawa.pl, że Centrum to zrobi.

SKO będzie mogło decyzję władz miasta uchylić. Wtedy sprawa wróci do stołecznego ratusza, ale już z wymaganymi dokumentami. Ratusz będzie mógł jeszcze raz podjąć decyzję i mając wszystkie zgody, wyda decyzję pozytyną.

Jeżeli wszystko to uda się zrobić do soboty planowane na 29 stycznia otwarcie Stadionu Narodowego się odbędzie.

ZA NAMI:

16 grudnia PINB wydał pozwolenie na użytkowanie Stadionu, ale bez płyty głównej

20 stycznia policja wydała pozytywną opinię ws. odbioru płyty boiska

23 stycznia rano sanepid wydał pozytywną opinię ws. odbioru płyty

23 stycznia o 14.30 - Warszawa odmówiła zgody organizację imprezy

PRAWDOPODOBNIE PRZED NAMI:

- 25 stycznia opinię ws. płyty wyda straż pożarna

- PINB, znając opinie sanepidu, policji i strażaków wyda zgodę na użytkowanie płyty

- Decyzja PINB pozwoli strażakom zaopiniować pozytywnie organizację imprezy

- NCS zaskarży decyzję Warszawy do SKO

- SKO uchyli odmowną decyzję władz miasta

- Ratusz wyda nową decyzję. Tym razem pozytywną.

- 29 stycznia o 14.30 Stadion Narodowy zostanie otwarty

par