Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Nie ma chętnych na budowę ścieżki rowerowej na Kasprzaka

Warszawa

targeoRemontowany odcinek

Nikt nie zgłosił się do budowy drogi rowerowej wzdłuż Kasprzaka, Wolskiej i Połczyńskiej. Zarząd Dróg Miejskich musi powtórzyć przetarg.

"Niestety w pierwszym ogłoszonym przetargu na to zadanie nie zgłosiła się żadna firma. Mamy nadzieję, że tym razem uda się znaleźć wykonawcę i nowa trasa zostanie oddana do użytku już w przyszłym roku. Prace na tym kilkukilometrowym odcinku będą realizowane przy wsparciu środków z Unii Europejskiej, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych" - czytamy na stronie pełnomocnika ratusza do spraw komunikacji rowerowej (Łukasz Puchalski jest jednocześnie dyrektorem ZDM).

Nowe chodniki i ścieżka rowerowa mają powstać na odcinku od ulicy Ordona do skrzyżowania ulic Powstańców Śląskich i Dźwigowej. Do tej pory ścieżka rowerowa prowadząca ze Śródmieścia na Wolę i Bemowo kończyła się na wysokości ulicy Ordona. Nowy, kilkukilometrowy odcinek drogi dla rowerów przebiegać będzie po południowej stronie jezdni. Dodatkowo, po obu stronach ulicy, wymieniony zostanie stary chodnik. Zamiast zniszczonej nawierzchni ułożone zostaną estetyczne płyty. Modernizację przejdą też przystanki i zatoki autobusowe.

Remont skrzyżowania

Przy okazji wyremontowane zostanie skrzyżowanie ulic Dźwigowej, Powstańców Śląskich i Połczyńskiej. Wydzielone zostaną również dwa pasy do skrętu w lewo w ulicę Dźwigową, dla kierowców jadących z centrum. Z kolei kierowcy jadący z przeciwnego kierunku zyskają oddzielny pas do skrętu w prawo.

Na skrzyżowaniu powiększone zostaną azyle dla pieszych pomiędzy jezdniami, dla rowerzystów powstaną przejazdy, które połączą nową trasę z istniejącymi ścieżkami wzdłuż Powstańców Śląskich i Dźwigowej.

Część większych planów

Zarząd Dróg Miejskich przekonuje, że jeśli uda się wybrać szybko wykonawcę prac, to inwestycja zakończy się jeszcze w 2017 roku. Będzie to pierwszy etap zmian na Bemowie i Woli. Kolejny, który ma objąć odcinek do granicy Warszawy zaplanowany jest na 2018 rok.

Zobacz też: "Piesi i rowerzyści odetchną z ulgą. Budują nowe zebry i ścieżki rowerowe"

Drogowcy wytyczają naziemne przejście dla pieszychTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

kz/b