"Nie godzimy się na bierność wobec cierpienia"

Warszawa

TVN24Koncert w Muzeum POLIN

W Muzeum Historii Żydów Polskich odbył się koncert charytatywny pod hasłem "Gramy dla Syrii". Zebrany dochód zostanie przekazany na pomoc ofiarom wojny w tym kraju. "Nie godzimy się na bierność wobec cierpienia" – przekonywali organizatorzy.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Maleo Reggae Rockers, Kasia Kowalska, Aga Zaryan, Kelvin Grant czy Muniek Staszczyk.

- Dochód zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej podobnie jak środki z puszki, która już od kilku dni jest w muzeum i do której nasi goście wrzucają pieniądze. Pomoc ta będzie przekazana Syryjczykom – mówił Kajetan Prochyra z Muzeum POLIN.

"Im trzeba pomóc"

- Śpiewanie jest moją pasją. Jeśli mogę się nią podzielić, a przy okazji pieniądze, które są zbierane podczas takiego koncertu trafiają do osób, które są w potrzebie to dla mnie naturalny odruch – przyznała wokalistka Aga Zaryan.

- Zrobił się łańcuch ludzi dobrej woli. Zareagowali niesamowicie. W ciągu tygodnia zostały sprzedane praktycznie wszystkie bilety. Okazuje się, że Polacy chcą pomagać i to jest piękne – dodał Dariusz Malejonek z zespołu Maleo Reggae Rockers.

- Tego potrzebują i dzieciaki, i ludzie. Nie byłem w Syrii. My jesteśmy tu w ciepełku, a im trzeba pomóc – podsumował Muniek.

Sytuacja w Syrii

Trwający od 2011 roku konflikt w Syrii doprowadził do destabilizacji politycznej i gospodarczej kraju. Obecnie 13,5 mln osób potrzebuje pomocy humanitarnej. Intensywne walki sprawiły, że ponad 10,5 milionów Syryjczyków zostało zmuszonych do ucieczki ze swoich domów. Według raportu ONZ ponad połowa z nich to dzieci.

CZYTAJ WIĘCEJ O WOJNIE W SYRII NA TVN24.PL

kw/gp