Nie działała klimatyzacja. Zawrócili autobus do zajezdni

Warszawa

fot. Maciej Wężyk/tvnwarszawa.plZTM sprawdza klimatyzację

Zarząd Transportu Miejskiego wciąż prowadzi kontrole działania klimatyzacji w miejskich autobusach. W weekend zaostrzono kary. Efekt? Jeden z autobusów za niesprawnąNa przewoźników nałożono w sumie 100 kar.

Zazwyczaj przewoźnik, w którego autobusie nie działała klimatyzacja otrzymywał mniej pieniędzy za kursy i dodatkowo karę finansową.

W weekend urzędnicy z ZTM zaostrzyli sankcje. Jeden z autobusów, który miał niesprawną klimatyzację został odesłany do zajezdni. Dla przewoźnika to ogromna strata, bo nie dostanie pieniędzy za cały dzień kursowania wspomnianego pojazdu.W sumie od piątku (od tego dnia nakładane są kary) kontrolerzy sprawdzili prawie 600 autobusów, w 100 (nie wliczając tego, który zjechał do zajezdni) nie działała klimatyzacja. Do kasy przewoźników wpłynęło po 20 proc. mniej za kursy zrealizowane przez każdy z wadliwych autobusów.Nie więcej niż 25 stopni Kontrole klimatyzacji ZTM przeprowadza kiedy temperatura powietrza na zewnątrz przekracza 25 st. C. Przy pomocy elektornicznego termometru kontrolerzy mierzą temperaturę w autobusie. Musi ona wynosić między 18 st. C. a 25 st. C.ZTM apleuje do pasażerów o powiadamianie o niewłączonej lub niesprawnej klimatyzacji, podając numer taborowy, datę i godzinę oraz nr linii. Zgłaszać można również autobusy bez klimatyzacji, które mają zamknięte szyberdachy.Wszystkie uwagi można zgłaszać pod numer Infolinii ZTM (22) 194 84, za pośrednictwem strony internetowej ztm.waw.pl (zakładka kontakt) lub poprzez facebook.com/ztm.warszawa.bf//ec