Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Nie dostaniesz "Malucha w Warszawie"

Warszawa

| theaviationist.com, tvn24.plfot. TVN Warszawa

Gdzie szukać żłobka? Gdzie są najlepsze place zabaw? Na jakie bezpłatne zajęcia dodatkowe można zapisać dziecko? Takie informacje młodzi rodzice mieli znaleźć w rozdawanym za darmo poradniku "Maluch w Warszawie". Problem w tym, że ciężko go dostać, a z internetu ściągnąć publikacji nie można.

- Jestem w dziewiątym miesiącu ciąży i próbowałam gdzieś dostać miejski poradnik. W szpitalu na Żelaznej pielęgniarka z izby przyjęć rozkłada ręce i mówi, że dostali cztery egzemplarze, i już dawno ich nie ma - denerwuje się Anna, która poinformowała nas o sprawie.

10 tysięcy egzemplarzy

Poradnik wydrukowano w małym nakładzie - raptem 10 tysięcy egzemplarzy. Miał trafić na oddziały położnicze, do stołecznych żłobków, ośrodków pomocy społecznej i do szkół rodzenia.

- Faktycznie, nie wszędzie mogliśmy dostarczyć poradniki. Szkoły rodzenia późno podpisywały umowy z miastem, a np. dyrekcja szpitala przy Żelaznej nie przyjęła od nas kilkuset egzemplarzy, które chcieliśmy przekazać lecznicy - twierdzi Marta Widz z Centrum Komunikacji Społecznej.

- Jednak nasza publikacja miała takie założenia, by była ona dostępna przede wszystkim przez internet, bo tylko wtedy jest gwarancja, że będzie ciągle aktualna - zaznacza.

"Błąd strony"

Tu jednak też jest problem, bo link (um.warszawa.pl/maluch), który biuro prasowe podawało jako adres, z którego można ściągnąć plik z poradnikiem, po prostu nie działa. Jak zapewnia urzędniczka Centrum Komunikacji Społecznej, błąd zostanie naprawiony i "Maluch w Warszawie" będzie dostępny w zakładce "aktualności" miejskiej strony.

Junior w drodze

Tymczasem kończą się prace nad następną publikacją, która ma ułatwić rodzicom edukację dzieci. Poradnik o nazwie "Junior w Warszawie" ma być podobnym kompendium do "Malucha", ale przeznaczonym dla rodziców dzieci w wieku 6-13 lat.

mjc/roody