Nie dostali pieniędzy, opuścili Polonię. Gruzin, kapitan, libero...

Warszawa

Mateusz Kostrzewa / legia.comCotra w derbach z Legią. W tle Piątek

Z powodu zaległości finansowych ze zgrupowania w Turcji wyjechało czterech podstawowych piłkarzy warszawskiej Polonii. Legenda klubu, Igor Gołaszewski, w rozmowie z tvn24.pl, liczy jednak, że wszyscy na wiosnę zagrają przy Konwiktorskiej.

Jak informuje oficjalna strona klubu, zgrupowanie w tureckiej Antalyi opuścili: najlepszy strzelec zespołu Wladimir Dwaliszwili (Gruzja), boczny obrońca Djordje Cotra (Serbia), środkowy obrońca Adam Kokoszka oraz wychowanek klubu z Konwiktorskiej i kapitan zespołu, Łukasz Piątek. Dodatkowo bramkarz Sebastian Przyrowski "dostał wolną rękę w poszukiwaniu wolnego klubu".

Nowy właściciel Polonii przejął finansowe zobowiązania swojego poprzednika, Józefa Wojciechowskiego. Zaległe pensje miał wypłacić zawodnikom do końca 2012 roku, potem do 6 lutego. Pieniądze nie wpłynęły jednak na ich konto.

Sportowy błąd

- Popełnili błąd. Ja bym na ich miejscu nie wyjeżdżał - mówi nam Igor Gołaszewski, mistrz Polski z Polonią, obecnie skaut zespołu. - Nie wiem dlaczego pieniądze są zablokowane. Prezes chce im zapłacić i na pewno to zrobi. Powinni poczekać jeszcze kilka dni i pieniądze z pewnością byłyby na ich kontach - zapewnia. - Za moich czasów zaległości też były. Ale to był sportowy błąd. Jeśli chcieli wyjechać, to nie w trakcie trwającego zgrupowania - podkreśla Gołaszewski.Polonia była jedną z rewelacji rundy jesiennej T-Mobile Ekstraklasy - przebudowana przez sezonem zajęła trzecie miejsce. Po sezonie opuści ją jeszcze jeden piłkarz - napastnik Łukasz Teodorczyk, który podpisał już umowę z poznańskim Lechem.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL