Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Nie dali sobie dmuchać w kaszę Skuteczny pościg strażników

Warszawa

fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot

Bielańscy strażnicy pokazali, że lepiej ich nie lekceważyć. Mężczyznę, który próbował to zrobić zatrzymali po krótkim pościgu. W akcji brało udział kilka radiowozów.

Przy ulicy Sokratesa na Bielanach strażnicy miejscy spisali mężczyznę, który pił alkohol w niedozwolonym miejscu. Pijany po przyjęciu mandatu... wsiadł do samochodu i odjechał na oczach strażników. Zaskoczeni bezczelnością mężczyzny strażnicy ruszyli za nim w pościg.

- Kierowca przejeżdżał przez skrzyżowania na czerwonym świetle i jechał pod prąd - relacjonuje Monika Niżniak, rzeczniczka prasowa straży miejskiej. Do pościgu przyłączyły się kolejne radiowozy. Do akcji włączyła się również policja.

Pościg zakończył się na skrzyżowaniu ulicy Lindego i Wrzeciono. Strażnicy skutecznie zablokowali piratowi drogę. Audi uderzyło w ich radiowóz, odbiło od barierek i zatrzymało na trawniku. Jak

Rzeczniczka straży miejskiej poinformowała, że mężczyzna miał półtora promila alkoholu we krwi. W czasie pościgu nikt nie ucierpiał.

bf