"Nie daj się oskubać" podczas gorączki świątecznych zakupów

Warszawa

TVN24"Nie daj się oskubać"

W sklepach tłok, a lista zakupów coraz dłuższa. Gorączka przedświąteczna to prawdziwy raj dla kieszonkowców. "Nie daj się oskubać"- to hasło tegorocznej kampanii Zarządu Transportu Miejskiego, który uczy, jak skutecznie utrudnić "pracę" kieszonkowym złodziejom.

Dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia ZTM rozpoczął kolejną odsłonę kampanii "nie daj się oskubać". Jej celem jest zwrócenie uwagi pasażerów na zwiększoną aktywność kieszonkowców w okresie przedświątecznym - wyjaśniają urzędnicy ZTM. Jak się ustrzec przed kradzieżą:

- zamkniętą torbę trzymaj zawsze przed sobą;- noś przy sobie tylko niezbędną gotówkę;- nie pokazuj zawartości portfela;- nie noś portfela w tylnych kieszeniach spodni;- nie noś portfela w zewnętrznych kieszeniach ubrania.

Policjanci będą ostrzegać

- Plakaty z poradami jak uniknąć kradzieży oraz spoty pojawiły się w autobusach, tramwajach, metrze i Szybkiej Kolei Miejskiej - poinformowała Magdalena Potocka z ZTM.

Jak dodała, spoty wyświetlane są na monitorach w pojazdach komunikacji oraz na ekranach, na stacjach metra. Akcja potrwa do 24 grudnia.

W kampanii udział również biorą policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego. - Podczas tej akcji, policjanci w cywilu i z zaskoczenia będą naklejali informacyjne wlepki na torebki czy kurtki ludzi. Akcja ma celu uświadomienia obywateli, jak łatwo można ich okraść - poinformowała Iwona Jurkiewicz z Komendy Stołecznej Policji.

Patronem medialnym akcji jest portal tvnwarszawa.pl.

"Nie daj się oskubać"
ZTM

W zeszłym roku ZTM również prowadził przedświąteczne akcje edukacyjne, o czym mówił Igror Krajnow, rzecznik prasowy ZTM:

Mówi Igor Krajnow, rzecznik ZTM
Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl

ło/