Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Nie czekali na otwarcie jeziora. Pływają na placu budowy

  TVN Warszawa

  Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plPlac budowy w odpoczynku nie przeszkadza

  Choć na Targówku oficjalnie cały czas trwa budowa jeziorka, to nie zniechęca to mieszkańców. Sami dokonali "otwarcia" obiektu. - Prosimy mieszkańców, by ze względu na własne bezpieczeństwo, nie wchodzili na ten teren - apelują władze dzielnicy.

  Mieszkańcy postanowili nie czekać na oficjalne otwarcie jeziorka przy Bardowskiego. Już odpoczywają na plaży. – Jest kilkadziesiąt osób. Mają ręczniki, koce. Kilka osób kąpie się w jeziorku – relacjonował przed południem Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

  Szkopuł w tym, że to wciąż plac budowy. – Choć plaża wygląda na skończoną, to nadal trwają prace nad drogą dojazdową i przy budynkach. Na miejscu są między innymi maszyny budowlane - dodaje Węgrzynowicz.

  "To niebezpieczne"

  Plażowiczom nie przeszkadza też, że teren jest chroniony. Władze dzielnicy przyznają, że znają problem. – Prosimy mieszkańców, by ze względu na własne bezpieczeństwo, nie wchodzili na ten teren – mówi Rafał Lasota, rzecznik Targówka.

  I dodaje, że urzędnicy zwrócą uwagę ochronie, by lepiej strzegła placu budowy. – W przyszłości będzie można popływać kajakiem po jeziorku. To woda gruntowa i pochodząca z opadów deszczu. Naprawdę nie nadaje się do kąpania – mówi Lasota.

  Przy plaży nie ma i na razie nie będzie koszy na śmieci. – Takie pojemniki pojawią się na samym końcu prac. Oczywiście wszystkie śmieci pozostawione tam zostaną posprzątane – obiecuje rzecznik.

  Żądni wypoczynku mieszkańcy Targówka muszą jeszcze poczekać na oficjalne otwarcie jeziorka. – Cały czas trwają prace przy budynkach. Nie planowaliśmy otwierać tego miejsca przed długim weekendem. Bardziej realny termin to wakacje – dodaje Lasota.

  Ochłoda przy jeziorku

  Przy ulicy Bardowskiego oprócz jeziorka z wypożyczalnią sprzętu wodnego do dyspozycji mieszkańców będzie m.in. wieża widokowa, ścianka wspinaczkowa, a także miejsce, w którym spełnić będą się mogli miłośnicy parkouru. Ważnym punktem tego miejsca będzie też plaża.

  jb/ran