Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Nie chcieli zapłacić za kurs, przebili płuco taksówkarzowi

Najnowsze

fot. KSP

Warszawscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadli na taksówkarza i zranili go nożem. Poszkodowany walczy o życie.

W niedzielny wieczór dwóch mężczyzn wzięło taksówkę z Dworca Wileńskiego. Polecili taksówkarzowi zawieźć się do Rembertowa. Gdy mieli zapłacić za kurs, doszło do sprzeczki. Według wstępnych ustaleń , mężczyźni nie chcieli zapłacić. W pewnym momencie 24-letni Przemysław R. wyciągnął nóż i kilkukrotnie ugodził nim taksówkarza. Mimo odniesionych obrażeń (jeden cios przebił płuco), taksówkarz próbował zatrzymać napastników. Ci jednak uciekli.

Znaleźli zakrwawiony nóż

Po otrzymaniu informacji o napadzie, policjanci z Rembertowa przyjechali na miejsce i zrozpoczęli poszukiwania napastników. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli na przystanku autobusowym dwóch dziwnie zachowujących się mężczyzn. Postanowili ich zatrzymać. Okazało się, że są to sprawcy. Podczas przeszukania jednego z nich znaleziono zakrwawiony nóż.

Obu zatrzymano i przewieziono do komisariatu w Rembertowie. Tam zbadano ich trzeźwość. Jeden miał ponad półtora promila, a drugi prawie trzy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że są bardzo dobrze znani policji. Na swoim koncie mieli już przestępstwa (rozboje, oszustwa).

W tej chwili obaj przebywają w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia.

KSP/ec