Nie chcą zamykać stacji Politechnika podczas Sylwestra

Warszawa

Maciej Wężyk, tvnwarszawa.plStacja Politechnika

Jest szansa, że w sylwestrowy wieczór nie będzie zamknięta stacja metra Politechnika. Takie rozwiązanie zarekomenduje organizatorom Zarząd Transportu Miejskiego.

Od kiedy miejski sylwester organizowany jest na placu Konstytucji, 31 grudnia po godzinie 18:00 ze wzgledów bezpieczeństwa zamykana jest stacja metra Politechnika. Choć metro działa, pociągi nie zatrzymują się na tej stacji. Przyczyną jest zamknięta ulica Waryńskiego, gdzie powstaje techniczne zaplecze imprezy. Miasto obawiało się, że imprezowicze będą błądzić, a po zakończeniu sylwestra masowo ruszą najkrótszą drogą, czyli w stronę zamkniętego przejścia.

- Otrzymywaliśmy liczne sygnały od niezadowolonych pasażerów, którzy nie bawili się na miejskim sylwestrze, a nie mogli korzystać z tej popularnej stacji. Dlatego w tym roku będziemy rekomendować organizatorom, by stacji nie zamykać - tłumaczy Igor Krajnow, rzecznik ZTM.

Ważny węzeł przesiadkowy

Jednak dla uczestników miejskiej imprezy główną stacją pozostanie Centrum. Powiadamiać o tym mają informatorzy ZTM. Krajnow zwraca uwagę, że Politechnika to duży węzeł przesiadkowy i warszawiacy, którzy używają autobusów na Trasie Łazienkowskiej wysiadają właśnie tam.

- Decyzja należy do miasta. My jesteśmy tylko przewoźnikiem, jeśli zapadnie taka decyzja, na pewno się dostosujemy - zapewnia Krzysztof Malawko, rzecznik Metra Warszawskiego.

lata/b