Przygotuj się na:

MARSZAŁKOWSKA BEZ TRAMWAJÓW

W najbliższy poniedziałek tramwajarze rozpoczną drugi etap remontu torowiska w rejonie placu Bankowego. Jak informuje stołeczny ratusz, przez tydzień tramwaje nie będą jeździły ulicami Marszałkowską i Andersa - od placu Zbawiciela do Muranowskiej.

Najnowsze

Nie chcą pętli na Torwarze, bo blokują ją samochody

Najnowsze

mówi Adam Stawicki, rzecznik MZA

Kierowcy Miejskich Zakładów Autobusowych mają dość problemów z samochodami blokującymi wyjazd z pętli przy Torwarze. Chcą, by została zamknięta.

- Pętla Torwar jest w obecnym kształcie bardzo wygodna dla pasażerów, natomiast my mamy z nią problem. Jest notorycznie blokowana przez samochody osobowe parkujące w sposób nieprawidłowy - tłumaczy tę propozycję Adam Stawicki, rzecznik MZA. - Zwróciliśmy się do Zarządu Transportu Miejskiego z wnioskiem o zmianę lokalizacji tak, by autobusy mogły wyjeżdżać bez przeszkód i o czasie - dodaje.

Rzecznik MZA nie podaje jednak miejsca, w którym mogłaby powstać nowa pętla. – To pytanie do ZTM - ucina. - My zajmujemy się wożeniem pasażerów. ZTM na pewno znajdzie salomonowe wyjście z tej sytuacji - dodaje.

W poniedziałek rzecznik ZTM Igor Krajnow nie chciał jednak komentować tego pomysłu.

Zablokował pętle przy dworcu

O problemach przy Torwarze Stawicki mówił w kontekście sytuacji, która miała miejsce w weekend, przy dworcu Centralnym. W niedzielę kierowca samochodu osobowego zablokował wjazd na pętlę, zostawiając swoje auto na chodniku w taki sposób, że kierowca autobusu linii 501 nie mógł wjechać.

Momentalnie za 501 utworzył się autobusowy korek. Na miejsce wezwano policję. Kierowca forda otrzymał mandat w wysokości 200 złotych i jeden punkt karny.

Łukasz Wieczorek/su/roody