Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Nie chcą parkingu na środku osiedla

Warszawa

| Estonian Defence ForcesO spornym parkingu mówią: jeden z mieszkańców oraz zastępca burmistrza Andrzej Bittel - fot. Marcin Gula/tvnwarszawa.pl

Na większości osiedli w Warszawie jest problem z zaparkowaniem samochodu. Na osiedlu przy Raabego problemem jest budowa nowego parkingu. - Niedługo nie będziemy mieli w ogóle wolnej przestrzeni - skarżą się mieszkańcy. Lokalny konflikt jeden z nich opisał na warszawa@tvn.pl.

– Nie zgadzamy się, aby stawiano parking w miejscu, w którym ludzie spacerują, bawią się z dziećmi – protestuje Pioter, który poinformował nas o sprawie, pisząc na warszawa@tvn.pl.

Mieszkańcy nie chcą stracić cichego i spokojnego miejsca. - Mieszkańcy ul. Raabego oraz okolicznych ulic udają się tam na chwilkę odpoczynku - dodaje internauta.

Nowa szkoła

- Parking jest niezbędnym elementem nowo powstającej szkoły - odpowiada Piotr Guział, burmistrz Ursynowa. - Szkoła podstawowa, w której uczyć się będzie 900 dzieci, musi mieć podjazd i parking - dodaje.

Burmistrz powtórzył te argumenty na czwartkowym spotkaniu z mieszkańcami. - Powstanie parkingu jest niedyskutowalne. Przepisy nakazują zorganizowanie miejsc parkingowych zgodnie z parametrami zabudowy - mówił.

Dodał, że do konsultacji pozostaje organizacja parkingu. Zaproponował, że mieszkańcy będą mogli się wypowiedzieć, czy wolą, żeby parking działał tylko w godzinach pracy szkoły, czy może zechcą sami korzystać z niego wieczorami.

Zajmą tylko część łąki

Jak zapewniają urzędnicy, mieszkańcy nie stracą całego terenu. - Miejsca parkingowe dla 34 samochodów zajmą nie więcej niż 1/5 łączki, która i tak nie jest zagospodarowana - przekonuje burmistrz. Odpiera również zarzut o utracie możliwości rekreacji i odpoczynku. - W ramach inwestycji powstanie 5 boisk i plac zabaw. Mieszkańcy będą mogli z nich korzystać - zapewnia.

Piotr Guział zapraszał też do zgłaszania pomysłów na zagospodarowanie w przyszłości pozostałej części łączki według potrzeb mieszkańców. - Można tam zrobić ścieżkę rekreacyjną i plac zabaw - proponował.

Zobacz, co napisał o sprawie internauta Pioter:

Jeśli chcesz nas zainteresować jakimś tematem, pisz na warszawa@tvn.pl. Możesz też opublikować swoją informację bezpośrednio w portalach tvnwarszawa.pl lub Kontakt24.

fot. Marcin Gula/tvnwarszawa.pl
| Fakty o Świecie TVN24 BiS

wp/par/js//mz