Nie będzie X-Fighters na Narodowym

Warszawa

| EPA/MICHAEL GRUBER/PAPfot

Potwierdziły się wczorajsze informacje tvnwarszawa.pl. Opóźnienia w budowie Stadionu Narodowego torpedują zaplanowany wcześniej plan imprez, które miały się odbyć w najbliższym czasie na nowym obiekcie. Z przeprowadzenia pokazowych zawodów X-Fighters zrezygnowała firma Red Bull - poinformowało Narodowe Centrum Sportu.

Impreza motocyklowa, zaplanowana na 6 sierpnia, miała być pierwszym wydarzeniem sportowym na Stadionie Narodowym. Przed tygodniem wstrzymane zostało rozpoczęcie dystrybucji biletów, ale podkreślano, że ma to charakter "prewencyjny".

Już w środę na tvnwarszawa.pl informowaliśmy jednak, że na Narodowym się nie odbędzie. Te informacje potwierdzili organizator zawodów oraz NCS.

Gdzie? Nie wiadomo?

Po środowej konferencji prasowej NCS, na której poinformowano oficjalnie o poważnych opóźnieniach związanych z licznymi usterkami na budowie, organizator poinformował, że rezygnuje z przeprowadzenia zawodów na tym obiekcie.

- Jest nam oczywiście bardzo przykro, że te efektowne zawody nie odbędą się na Stadionie Narodowym. Mam jednak nadzieję, że impreza zawita u nas w przyszłości - skomentowała rzeczniczka NCS Daria Kulińska.

Na stronie internetowej Red Bull X-Fighters pojawił się w czwartek lakoniczny komunikat o rezygnacji z przeprowadzenia zawodów na Stadionie Narodowym oraz informacja, że obecnie rozważane są propozycje innej lokalizacji.

Z Niemcami w Gdańsku?

Nadal nie wiadomo, czy na stadionie odbędzie się zaplanowany na wrzesień mecz polskiej reprezentacji z Niemcami. W czwartek minister sportu Adam Giersz mówił, że możliwe jest przeniesienia go do Gdańska.

Czytaj więcej na tvn24.pl

mkg//kdj//par