Nie będzie remontu torów w Pruszkowie

Warszawa

TVN24Remont torów WKD w przyszłym roku

Warszawska Kolej Dojazdowa unieważniła przetarg na kompleksową naprawę prawie dwóch kilometrów torów. W przetargu wpłynęła tylko jedna oferta, która przekroczyła budżet WKD na naprawę - podaje Rynek Kolejowy.

- Mieliśmy nadzieję, że ten remont uda nam się przeprowadzić w wakacje. Niestety drugi przetarg na te prace ogłosimy w przyszłym roku dlatego, że przed tymi wakacjami już nie zdążymy przeprowadzić kolejnej procedury. Tory nie są w bardzo złym stanie dlatego spokojnie możemy poczekać z tym remontem do nastepnego roku - mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Zbyt droga oferta

Przedmiotem zamówienia było wykonanie kompleksowej naprawy toru nr 1 i 2 linii kolejowej WKD nr 47 na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Komorów, jest to część odcinka pomiędzy przystankiem Tworki a przystankiem Komorów w Pruszkowie. Jedyna oferta, która wpłynęła w przetargu na remont opiewała na kwotę 7,2 mln złotych. Warszawska Kolej Dojazdowa przeznaczyła na remont mniej niż 5 mln złotych. Z powodu znacznego przekroczenia budżetu, WKD zdecydowała o odwołaniu przetargu.

W sumie WKD planuje wyremontować 36 km torów na trasie Warszawa - Komorów (po 18 km w każdą stronę).