Nie będzie podwyżki za parkowanie. Na razie

Warszawa

| Fakty po południu TVN24fot. tvnwarszawa.pl

Ratusz wycofuje się z planowanej podwyżki abonamentu w strefie płatnego parkowania. Opłata miała wzrosnąć dziesięciokrotnie. - Podwyżka zostaje odłożona do czasu, aż zmieni się ustawa i będzimy mogli zwiększyć również stawkę dla osób parkujących okazjonalnie - wyjaśnia w rozmowie z portalem tvnwarszawa.pl Agnieszka Kłąb z ratusza.

O tym, że strefa płatnego parkowania ma być poszerzona pisaliśmy w piątek. Wtedy też okazało się, że ratusz szykuje podwyżkę opłaty dla mieszkańców strefy. Z 30 zł rocznie - tyle płacą teraz warszawiacy za parkowanie w pobliżu swojego domu - do 25 złotych miesięcznie.

Krytyka radnych

Tak drastyczny wzrost abonamentu spotkał się z krytyką radnych Platformy Obywatelskiej (mają decydujący głos w Radzie Warszawy).

- Uważam, że proponowany poziom wzrostu jest za wysoki. Będę nakłaniał radnych mojego klubu, żebyśmy nie zajmowali się podwyżką opłat abonamentowych na najbliższym - posiedzeniu rady. Lepiej to jeszcze przedyskutować - powiedział w poniedziałek portalowi tvnwarszawa.pl przewodniczący klubu radnych PO Jarosław Szostakowski.

Urzędnicy rezygnują (na razie)

Tymczasem na wtorkowym posiedzeniu zarządu miasta zdecydowano o odłożeniu podwyżek za parkowanie w bliżej nieokreśloną przyszłość. - Poczekamy na zmianę ustawy o płatnym parkowaniu. Jeśli będziemy mogli podnieść opłatę za godzinę postoju samochodu w strefie (obecnie w Warszawie są maksymalne stawki dopuszczone ustawą - red.), wtedy podwyższymy abonament mieszkańcom - wyjaśnia Agnieszka Kłąb.

Nie wiadomo jednak kiedy ustawa będzie nowelizowna - na razie nie ma takich planów.

ec/roody