Nie będzie pieniędzy na modernizację Marywilskiej

Warszawa

| EurosportTVN Warszawa

Rada Warszawy przegłosowała zmiany w budżecie na 2011 rok. Nie znalazły się w nim pieniądze na modernizację jednej z głównych arterii na Białołęce.

To oznacza, że modernizacja Marywilskiej nie rozpocznie się na pewno w tym roku. O pieniądze na inwestycję do ostatniej chwili zabiegały władze Białołęki oraz radni z tej dzielnicy.

Według radnych przebudowa ulicy będzie musiała poczekać na lepsze czasy. - Niestety sytuacja finansowa jest na tyle trudna, że z czegoś trzeba zrezygnować albo przesunąć w czasie. Ulica zostanie zmodernizowana, ale w późniejszym terminie – wyjaśniał Jarosław Szostakowski, szef klubu radnych PO.

Radni PiS złożyli wniosek o zostawienie części pieniędzy na remont Marywilskiej, ostatecznie jednak wniosek przepadł. Przeciw proponowanym przez PO zmianom w budżecie głosowały PiS i SLD.

- Nie może być tak, że mieszkańcy są oszukiwani przez władze miasta. Od wielu lat obiecywano im poszerzenie Marywilskiej i po raz kolejny ta inwestycja jest odkładana na bliżej nieokreślony czas – komentował Sebastian Wierzbicki, wiceprzewodniczący rady miasta SLD.

130 mln na przebudowę

Ulica Marywilska miała być poszerzona i zyskać dodatkowe pasy. Prace miały się rozpocząć jeszcze w tym roku. Według niektórych urzędników, wykup gruntów i przebudowa Marywilskiej to koszt rzędu 130 milionów złotych, a miasto zarezerwowało na ten cel zaledwie 50 mln.

ec/bf/roody