Nie będzie 100-lecia Polonii na stadionie Legii

Warszawa

| TVN24 Wrocław, Radio Opolefot. legia.com

Polonia Warszawa nie zagra 23 lipca meczu towarzyskiego z Boca Juniors z okazji stulecia klubu – czytamy na oficjalnej stronie stołecznej drużyny. Powodem takiej decyzji są względy bezpieczeństwa.

- Urząd Miasta poinformował nas, że grupy kibiców Legii już zgłaszają zgromadzenia publiczne pod stadionem na ten dzień. Oficjalnie argumentują, że chodzi o 95-lecie klubu z Łazienkowskiej, ale jasne wydaje się być o co tak naprawdę chodzi - przekonuje Jakub Krupa, rzecznik prasowy klubu.

- To z kolei sprawia, że wydarzenie nie miałoby charakteru piłkarskiego święta i show, ale bezsensownych przepychanek o prawo do gry na miejskim stadionie, co nie ma sensu, tym bardziej że policja już informowała, że może wnioskować o rozegranie tego meczu bez udziału kibiców, co oczywiście mija się z celem - dodaje.

Święto na stadionie Legii

Prezes Polonii Józef Wojciechowski, chciał, by obchody 100-lecia klubu odbyły się na... stadionie Legii Warszawa. Wszystko przez stan należącego do miasta obiektu przy Konwiktorskiej. Klub i jego fani od dawna domagają się modernizacji. Pewne jest, że na zorganizowanie dużej fety stadion jest też zwyczajnie za mały.

"W tym momencie nie ma zaplanowanego żadnego okolicznościowego spotkania z okazji stulecia klubu z Konwiktorskiej. Część obchodów będzie skupiona wokół daty dziennej - 19 listopada, kiedy odbędzie się m.in. uroczysta gala w Teatrze Kamienica" - czytamy na stronie Polonii.

bf/par