Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

NFZ dorzuci ponad 250 mln zł. "To kropla w morzu potrzeb"

Warszawa

TVN24Dodatkowe pieniądze dla mazowieckiego NFZ

Uruchomienie środków z funduszu zapasowego NFZ to dobra wiadomość dla mazowieckiej służby zdrowia, ale środki te nie pokryją rzeczywistych potrzeb szpitali i przychodni - twierdzi marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Jak podał urząd marszałkowski, budżet mazowieckiego oddziału NFZ na 2013 r. zostanie uzupełniony o dodatkowe 256 mln zł. - Uruchomienie środków z funduszu zapasowego to oczywiście dobra wiadomość dla mazowieckiej służby zdrowia i jej pacjentów. Jednakże zaproponowane 256 mln zł jest tylko kroplą w morzu potrzeb. Środki te zagwarantują jedynie świadczenie usług medycznych na minimalnym poziomie - uważa Struzik.

- Niestety nie pokryją rzeczywistych potrzeb mazowieckich szpitali i przychodni, które ciągle będą większe aż o 524 mln zł. Doceniamy podjęte kroki, mające na celu uzdrowienie mazowieckiej służby zdrowia, ale apelujemy o dodatkowe środki. Tak, aby Mazowsze mogło w 2013 r. zapewnić swoim pacjentom przyzwoity standard usług medycznych - dodaje marszałek.

Więcej na najpopularniejsze zabiegi

Prezes NFZ Agnieszka Pachciarz poinformowała w ubiegłym tygodniu, że NFZ uruchamia dodatkowe pieniądze na świadczenia zdrowotne. Z funduszu zapasowego dodatkowo na świadczenia zostanie przeznaczone ponad 416,9 mln zł. Plan podziału środków z funduszu zapasowego zyskał już akceptację ministerstwa zdrowia. Część środków zostanie uruchomiona w 2012 roku, cześć w 2013 roku.

PAP/bf