Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Neony wskażą "Parkuj i Jedź"

Warszawa

ZTMBędą neony na P+R

Zamiast malowanych napisów, na ścianach parkingów "Parkuj i Jedź" zawisną neony. Pierwsze zaświecą przy al. Krakowskiej jeszcze w tym roku.

"Niebiesko-zielone napisy wskażą gdzie można zostawić samochód i przesiąść się do komunikacji miejskiej" – zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego. Neony będą zawieszone z każdej strony parkingu, aby wszyscy kierowcy (bez względu na to, z której strony jadą), mogli go dostrzec.

Będą też świecące puzzle

"Świecące rurki, które będą przedstawiały napis "Parkuj i Jedź" to nie wszystko. Na P+R Al. Krakowska pojawią się też podświetlane puzzle, które ułożą się w logo parkingów" – dodają pracownicy ZTM.

W przyszłym roku Zarząd planuje rozpisanie przetargu na kolejne neony, które zawisną na wszystkich parkingach "Parkuj i Jedź" w Warszawie.

Nowe miejsca 2+

Neony to niejedyne zmiany, jakie pojawiają się w P+R. Kilka dni temu informowaliśmy na tvnwarszawa.pl o nowych specjalnych miejscach 2+.

Zaparkować na nich mogą kierowcy, którzy podróżują z co najmniej jednym pasażerem. Zarząd Transportu Miejskiego chce w ten sposób zachęcać do wspólnych podróży, a tym samym ograniczać liczbę samochodów na ulicach i ograniczyć emisję spalin.

- Warto zaprosić do swojego samochodu rodzinę, sąsiadów czy znajomych i wspólnie dojechać do komunikacji miejskiej – zachęcali pracownicy ZTM.

Czytaj także o strefach Kiss and Ride:

O pilotażowych strefach
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

kw/b