Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Nazwy stacji kolejowych zostają. ZTM wycofał się z pomysłu zmian

Najnowsze

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plZTM wycofuje się ze swojego pomysłu

Zarząd Transportu Miejskiego wycofuje się z propozycji zmian nazw stacji PKP. Zaważyło stanowisko miejskiego biura drogownictwa, które pomysłowi powiedziało "nie". - W związku ze stanowiskiem Biura Drogownictwa i Komunikacji, Zarząd Transportu Miejskiego nie będzie kontynuował tematu zmian nazw stacji kolejowych – poinformowała Magdalena Potocka z biura prasowego ZTM.

"Może dezorientować"

Jak już pisaliśmy, zarząd zwrócił się właśnie do biura drogownictwa z prośbą o rozważenie zmian nazw pięciu przystanków kolejowych na terenie stolicy. ZTM zaproponował między innymi, by przemianować przystanek Warszawa-Śródmieście na Warszawa Centralna, Warszawa Ochota na Warszawa Plac Zawiszy, a Warszawa Zoo na Warszawa Rondo Starzyńskiego. Biuro drogownictwa pomysłowi się sprzeciwiło. Dyrektor biura drogownictwa w ratuszu stwierdził, że "każda zmiana takiej nazwy dezorientuje nie tylko pasażerów komunikacji miejskiej, ale również pozostałych użytkowników przestrzeni publicznej. W związku z powyższym Biuro Drogownictwa i Komunikacji m.st. Warszawy nie widzi obecnie zasadności przedstawionych przez ZTM zmian nazw stacji kolejowych". ran/b

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl