Nawierzchnia, krawężniki, płyty dla niewidomych. Usuwają bariery na Woli

Najnowsze


Toczą się prace związane z usuwaniem barier architektonicznych na Woli. "Poprawa bezpieczeństwa i wygoda wszystkich uczestników ruchu jest jednym z naszych priorytetów" - deklaruje Zarząd Dróg Miejskich.

Jak informują drogowcy, obecnie prace trwają w okolicy urzędu dzielnicy. Rozpoczęły się miejscowe remonty nawierzchni i krawężników. Niebawem zacznie się wymiana zniszczonych elementów infrastruktury. Prace pochłoną prawie 1,8 miliona złotych.

Montowane są specjalne betonowe płyty prowadzące. Ich łączna długość wyniesie ponad 50 metrów. Płyty te ułatwiają osobom niewidomym i słabowidzącym dotarcie do miejskiej placówki, jak również do okolicznych przejść dla pieszych.

"Obniżamy też krawężniki i montujemy płyty ostrzegawcze przy przejściach. W ramach prac zamontowaliśmy również cztery stojaki rowerowe" - podaje Zarząd Dróg Miejskich.

W ubiegłych tygodniach, bariery zniknęły między innymi z ulicy Konwiktorskiej, Bonifraterskiej, Kruczej, Towarowej, Smoczej i Żelaznej. Jak zapewnia ZDM, na tym nie koniec. Kolejne lokalizacje ustalane będą na bieżąco.

Zobacz materiał, o utwardzaniu dróg gruntowych na obrzeżach Warszawy:

Ulica Figowa na Siekierkachtvnwarszawa.pl
wideo 2/2

em/b

Źródło zdjęcia głównego: Zarząd Dróg Miejskich