Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Nawet 3 godziny dłużej do Krakowa

Warszawa

PAP/Leszek SzymańskiDworzec Centralny: pasażerowie czekają na spóźniony pociąg

Po sobotniej katastrofie kolejowej wszystkie pociągi jadące do i z Warszawy przez Kraków są kierowane na objazd. Możliwe opóźnienie na tej trasie zwiększyło się z 2,5 do ponad 3 godzin. Sprawdź szczegóły utrudnień.

Po sobotniej katastrofie kolejowej na Śląsku część pociągów, jadących do i z Warszawy, jest opóźnionych.

- W niedzielę na trasie Warszawa-Kraków i Kraków-Warszawa będzie kursowało 36 pociągów. Pociągi będą jechały objazdem, przez Zawiercie. Na trasie Warszawa-Katowice utrudnień nie będzie - wyjaśnia w rozmowie z PAP Łukasz Kurpiewski Kurpiewski, rzecznik PKP.

Na Dworcu Centralnym podróżujący sprawdzają rozkłady na elektronicznych tablicach. Z jakimi utrudnieniami muszą się liczyć?

- Ruch kolejowy na linii Warszawa-Kraków-Warszawa (przez Centralną Magistralę Kolejową) odbywa się objazdem przez Zawiercie. Do czasu udrożnienia trasy, pociągi PKP Intercity wydłużą czas przejazdu o około 120-200 minut – poinformowała przed godziną 11.00 sp��łka. Wcześniej PKP PLK informowały o maksymalnie 2,5 godzinach.

Opóźnione są także pociągi Przewozów Regionalnych.

Informacje przez internet i telefon

Aktualne informacje o utrudnieniach można znaleźć na stronie internetowej PKP Intercity lub uzyskać pod numerami telefonów informacji kolejowej tel. 19 757 (dla abonentów TP S.A. i Plus GSM) oraz (42) 19 436 (dla abonentów pozostałych operatorów).

Na połączenie z konsultantem na infolinii rano trzeba było poczekać około kilku minut.

Śląski Zakład Przewozów Regionalnych także uruchomił infolinię. Pod numerem 782-554-447 podróżni mogą się dowiedzieć o szczegółowych zmianach w kursowaniu pociągów PR. Sprawdź położenie pociągów tego przewoźnika.

Katastrofa na trasie do Warszawy

Około godziny 21.00 w sobotę w gminie Szczekociny doszło do czołowego zderzenia dwóch pociągów. Podróżowało w nich w sumie około 350 osób. 15 zginęło, a 58 zostało rannych.

Trwa akcja usuwania wraków. Do odwołania w tym rejonie będzie obowiazywał zastępczy rozkład jazdy.

mjc/mz