Nawet 1000 złotych mandatu od straży miejskiej

Warszawa

fot. TVN24

Nawet 1000 zł mandatu i 15 punktów karnych będzie można zarobić na skrzyżowaniu Jana III Sobieskiego i Wincentego Witosa. Od 1 listopada straż miejska uruchomi tam swój nowy fotoradar – pisze "Życie Warszawy".

Nowe urządzenie nie tylko zmierzy prędkość, ale również złapie wszystkich kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle.

Słupy i pętla

Fotoradar będzie składał się z czterech slupów z kamerami, które połączone będą ze znajdującą się w asfalcie pętlą indukcyjną. – Zrobione na miejscu zdjęcia będą w trybie on-line przesyłane do naszej centrali. Tu zostaną od razu obrabiane – zapowiada w rozmowie z gazetą wiceszef straży miejskiej Zbigniew Włodarczyk. – Jeśli właściciel samochodu przyzna się, że to on prowadził auto w czasie pomiaru, od razu wystawimy mu mandat – wyjaśnia. A te będą dotkliwe. Za przekroczenie prędkości można dostać maksymalnie 500 złotych i 10 punktów karnych. Wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle to 500 złotych i 5 punktów. Jeżeli popełnimy oba wykroczenia – liczby zostaną zsumowane.

Pilotażowy program potrwa 3 miesiące. Jeżeli się sprawdzi to zostanie zamontowany w innych miejscach Warszawy. Posłużyć może np. do kontrolowania buspasów.

wp