Nawałnica zaskoczyła plażowiczów. Uderzył piorun, dwie osoby w szpitalu

Warszawa

TVN24Tragiczne zdarzenie nad Zegrzem

Niebezpieczne zdarzenie na plaży w Nieporęcie nad Zalewem Zegrzyńskim. Dwie osoby schroniły się przed deszczem pod drzewem. W czasie burzy uderzył w nie piorun.

Do zdarzenia doszło w trakcie burzy, która w niedzielę po południu przechodziła także nad Warszawą.

- Kobieta i mężczyzna chcieli schronić się przed burzą. Schowali się pod drzewem, w które uderzył piorun - mówi ratownik legionowskiego WOPR Wojciech Trzotak.

- Osoby były nieprzytomne. Na miejsce natychmiast wezwano odpowiednie służby, w tym karetkę wodną. Młodzi ludzie odzyskali przytomność. Przez chwilę nadal byli jednak skołowani. Zabrano ich do szpitala - relacjonuje ratownik.

Kinga Czerwińska, rzecznik prasowy rzecznego komisariatu policji, w poniedziałek rano potwierdzała, że poszkodowani byli lekko poparzeni. - Na szczęście ich życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo - dodała.

11 osób podjęto z wody

Dla pracowników WOPR-u to była bardzo pracowita niedziela. "Nagłe załamanie pogody zaskoczyło żeglarzy. Do chwili obecnej z wody podjęto 11 osób. W akcji ratowniczej bierze udział 17 ratowników wolontariuszy. Działaliśmy ramię w ramię z Państwowym Ratownictwem Medycznym w związku z porażeniem piorunem" - poinformowali około godz. 18.00 pracownicy legionowskiego WOPR w mediach społecznościowych.

Zalew Zegrzyński to jeden z chętniej odwiedzanych przez warszawiaków miejsc. Zwłaszcza w upalne dni plaża jest pełna wypoczywających mieszkańców Mazowsza. Popołudniowe burze wielu z nim popsuły plany.

Jak pisaliśmy na tvnwarszawa.pl, skutki nawałnicy to setki powalonych drzew, przewrócone latarnie, uszkodzone trakcje tramwajowe i samochody. Strażacy otrzymali kilkaset zgłoszeń.

INFORMACJE O SKUTKACH BURZY DOSTAJEMY TEŻ NA KONTAKT 24

Droga znad Zegrza w czasie burzy
TVN24

kw/sk