Nauka chińskiego, dentysta, teatr. Zniżki z Kartą Warszawiaka

Warszawa

TVN24Zniżki są na razie w 36 miejscach

Ratusz podał listę kilkudziesięciu miejsc, w których pokazując Kartę Warszawiaka skorzystamy ze zniżek nawet do 50 procent. Z pierwszych promocji już można korzystać.

- Lista obejmuje jednostki samorządowe, ale i również miejsca prowadzone przez osoby prywatne. Baza będzie na bieżąco uzupełniana, na razie zawiera 36 miejsc. Warto podkreślić, że instytucje czy prywatne firmy mogą na bieżąco zgłaszać swoją ofertę dla mieszkańców posiadających Kartę Warszawiaka czy Młodego Warszawiaka – mówi tvnwarszawa.pl Agnieszka Kłąb z biura prasowego ratusza.

Listę zniżek można znaleźć na stronie internetowej karta.um.warszawa.pl. Jest tam również podział ofert na Kartę Warszawiaka i Młodego Warszawiaka, dzielnice oraz kategorie - np. kultura, sport.

Na razie większość miejsc, które oferują zniżki to miejskie instytucje. Stołeczna Estrada, ośrodki sportu (Ursus, Ursynów, Bemowo), teatry (Dramatyczny, Współczesny, Powszechny, Baj), Park w Powsinie, Muzeum Historyczne czy Muzeum Sztuki Nowoczesnej oferują zniżki na bilety wstępu od 5 do 30 procent.

Wśród prywatnych firm znajdziemy: restauracje (włoska, chińska), wydawnictwo książek, szkołę gotowania dla dzieci, gabinet stomatologiczny i psychologiczny, centrum nauki języka chińskiego a także centrum wspierające mediacje rodzinne. W tych punktach zniżka waha się od 5 do 50 procent.

Dla kogo Karta Warszawiaka?

Karta Warszawiaka obowiązuje od stycznia tego roku. Oprócz zniżek w teatrach czy ośrodkach sportu uprawnia przede wszystkim do tańszych biletów miesięcznych i kwartalnych.

Obecnie bilet 30-dniowy kosztuje 110 zł, ale ci, którzy mają Kartę Warszawiaka, zapłacą za niego 98 zł. Za bilety 90-dniowe posiadacze Karty Warszawiaka zapłacą tyle, co wcześniej, tj. 250 zł. Pozostali będą musieli wydać o 30 zł więcej.

Każdy, kto mieszka i rozlicza podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) w Warszawie może otrzymać Kartę Warszawiaka, a dzieci osób rozliczających się w stołecznym urzędzie skarbowym - Kartę Młodego Warszawiaka. Karta Młodego Warszawiaka przysługuje dzieciom do ukończenia 20. roku życia lub studentom do ukończenia 26. roku życia.

SPRAWDŹ, JAK WYROBIĆ KARTĘ.

Mówi Grzegorz Dziemieszczyk, dyrektor ZTM ds. handlu
Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.pl

bf/ran