Najnowsze

"Nasza modlitwa to dziękczynienie za troskę Polaków o Konstytucję"

Najnowsze

Msza św
TVN24Msza św

W Bazylice Archikatedralnej odprawiono mszę świętą w intencji ojczyzny z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Uczestniczyli w niej prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, a także premier Mateusz Morawiecki. Mszy przewodniczył metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz.

- Nasza modlitwa to nie tylko dziękczynienie za Konstytucję 3 Maja, ale także dziękczynienie za całą troskę kolejnych pokoleń Polaków o zasadniczą ustawę - powiedział w czwartek metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

- Byliśmy w tym stuleciu świadkami wielu konstytucji małych, kolejnych konstytucji, które poszczególne pokolenia Polaków z troską dawały swojemu narodowi. Chcemy panu Bogu za to podziękować razem, wspólnie - dodał.

W mszy uczestniczyli prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą oraz premier Mateusz Morawiecki. Obecni byli także przedstawiciele najwyższych władz państwowych, między innymi marszałkowie Sejmu i Senatu Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski, członkowie rządu oraz mieszkańcy stolicy. Msza święta w warszawskiej archikatedrze rozpoczęła w środę obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Konstytucja 3 Maja z 1791 r. była drugą konstytucją w świecie - po Konstytucji Stanów Zjednoczonych z 1787 roku.

Zdjęcie główne: PAP/Jakub Kamiński

PAP/kz/r

Pozostałe wiadomości