Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Nastoletni rabusie w rękach policji

Warszawa

fot

Włamywali się do domów na Białołęce i w Wilanowie. Kradli perfumy, pieniądze, ich łupem padł też laptop i aparat fotograficzny. Wszyscy trzej wpadli ostatecznie w ręce policji.

Funkcjonariusze patrolowali okolice Puławskiej. Przy Dworcu Południowym ich uwagę zwróciła trójka młodych mężczyzn. Gdy do nich podjechali jeden zdążył już uciec, a 17- letni Marcin R. i 18 – letni Maciej P. nie potrafili powiedzieć skąd przyjechali i dokąd jadą.

Lateksowe rękawiczki

Funkcjonariuszom wydało się to podejrzane. Postanowili skontrolować ich plecaki. U pierwszego znaleźli damskie perfumy, łańcuszek, pieniądze, portfel z dokumentami należącymi do kobiety i śrubokręt. Maciej P. miał obrączkę i lateksowe rękawiczki.

Na dalsze tłumaczenia obaj pojechali do komendy.

Nie tylko Wilanów

Policjanci nie potrzebowali dużo czasu, aby ustalić do kogo należą przedmioty. Zostały ukradzione z jednejgo z domów na terenie Wilanowa. Teraz najważniejszą sprawą było złapanie trzeciego wspólnika. 20 – letni Dominik Cz. dołączył do swoich kolegów następnego dnia.

Jak się okazało, nie było to jedyne włamanie jakiego się dopuścili. Trójka rabusiów obrobiła też dom na Białołęce. Ukradli przedmioty warte 7 tys. złotych. Maciej P. i Dominik Cz. włamywali się również do domu przy ulicy Modlińskiej. W trakcie "roboty" znaleźli klucze, które właściciel nierozważnie zostawił na parapecie. Ich łupem padł laptop, aparat fotograficzny i telefon.

Maciej P. odpowie za dwa włamania, a Marcin R. oraz Dominik Cz. dodatkowo za kradzież. Wszyscy przyznali się do winy. Grozi im do 10 lat więzienia.

wp