Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Nastolatkowie zhakowali własną szkołę

Warszawa

Wyciek danych z kancelarii komorniczych (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Ochoty zatrzymali dwóch 15-latków, którzy odpowiedzą za zablokowanie systemu informatycznego w szkole, której są uczniami. O dalszym losie nastoletnich hakerów zdecyduje sąd rodzinny.

"Funkcjonariusze wydziału zajmującego się sprawami nieletnich zatrzymali dwóch 15-latków, którzy w swojej szkole zablokowali system informatyczny, powodując znaczne utrudnienia w funkcjonowaniu placówki. W mieszkaniach nieletnich policjanci zabezpieczyli 3 komputery i 2 telefony" - podaje policja.

Funkcjonariuszy prześwietlili zawartość urządzeń, to co znaleźli, pozwoliło na przedstawienie dwóm 15-latkom zarzutów z kodeksu karnego. Konkretnie chodzi o artykuł 268a: "kto, nie będąc do tego uprawnionym, niszczy, uszkadza, usuwa, zmienia lub utrudnia dostęp do danych informatycznych albo w istotnym stopniu zakłóca lub uniemożliwia automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie takich danych, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

Nieletni będą odpowiadać przed sądem rodzinnym.

b