Nastolatkowie próbowali rozpalić kominek, wywołali pożar mieszkania

Warszawa

tvdeckaNa miejscu straż pożarna (zdjęcie ilustracyjne)

Trzy zastępy straży pożarnej gasiły pożar, który wybuchł w mieszkaniu przy ul. Działkowej w Pruszkowie. Nastolatkowie chcieli rozpalić kominek. Użyli łatwopalnej substancji, a po jej podpaleniu doszło do wybuchu. Informację dostaliśmy na Kontakt 24.

Trzy zastępy straży pożarnej gasiły pożar, który wybuchł w mieszkaniu przy ul. Działkowej w Pruszkowie. Nastolatkowie chcieli rozpalić kominek. Użyli łatwopalnej substancji, a po jej podpaleniu doszło do wybuchu. Informację dostaliśmy na Kontakt 24. Zgłoszenie dotyczące pożaru w budynku wielorodzinnym przy ul. Działkowej w Pruszkowie strażacy otrzymali o godzinie 20.20.Jak poinformował kpt. Karol Kroć, gdy strażacy przyjechali na miejsce, w mieszkaniu nikogo już nie było.- Do pożaru doszło w mieszkaniu na czwartym piętrze. Mieszkanie to połączone było z poddaszem. Strażacy dotarli na miejsce szybko, jednostka znajduje się niedaleko. Wszyscy opuścili lokal o własnych siłach jeszcze przed przybyciem strażaków. Szybko udało się ugasić pomieszczenie, w którym doszło do pożaru - poinformował rzecznik.Na miejsce wezwano także pogotowie ratunkowe, energetyczne, a także policję, która zajęła się ustaleniem okoliczności, w jakich doszło do pożaru.

Nastolatkowie starali się rozpalić kominek

- Przebywające w mieszkaniu osoby zdecydowały się rozpalić kominek. Polały go łatwopalną substancją. Po podpaleniu doszło do wybuchu. Ogień zajął kilka przedmiotów w pokoju, zaczął się rozprzestrzeniać. Przebywająca w mieszkaniu dziewczyna zasłabła, wymagała podania jej tlenu - relacjonowała asp. Karolina Kańka z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.Jak potwierdziła, w mieszkaniu przebywały osoby nieletnie. Ich opiekunowie przybyli na miejsce jeszcze w czasie akcji straży pożarnej.

Czytaj także na Kontakt24

kz/aw