Przygotuj się na:

METRO NA BRÓDNIE

Nowe stacje drugiej linii metra zapewnią sprawne połączenie Targówka z Pragą i Śródmieściem, Wolą i Bemowem. Przybędzie linii autobusowych, które umożliwią szybki dojazd do metra. Jednocześnie niektóre linie przestaną kursować, a trasa innych nieznacznie się zmieni.

Najnowsze

Nastolatki pomogły złapać dwóch złodziei

Najnowsze


Trzy nastolatki pomogły w schwytaniu dwóch złodziei. Chwilę po okradzeniu 66-latki dwie dziewczyny ruszyły w pościg za złodziejami. Potem z pomocą przyszła trzecia kobieta, która przekazała policjantom informację o miejscu ich pobytu. Dzięki temu Zbigniew M. i Robert P. szybko wpadli w ręce policji. Obaj usłyszeli już zarzuty.

Do zdarzenia doszło w gminie Błonie pod Warszawą. Policjanci dostali zgłoszenie od 15-latki, która powiadomiła, że właśnie biegnie za dwoma mężczyznami, którzy chwilę wcześniej ukradli 66-letniej kobiecie portfel. Dziewczyna podała dyżurnemu rysopis mężczyzn oraz kierunek ich ucieczki.

Dziewczyny ruszyły w pościg

Z przekazanych informacji wynikało, że na parkingu przed sklepem okradziono kobietę. Dwie 15-latki najpierw podbiegły do pokrzywdzonej upewniając się, że nic jej się nie stało. Potem razem ruszyły w pościg. 66-latka po chwili przerwała go i wróciła przed sklep, a razem z nią jedna z dziewczyn.

Druga biegała dalej przekazując informację dyżurnemu policji. W pewnym momencie mężczyźni rozłączyli się. Nastolatka poprosiła napotkaną koleżankę, aby ta zadzwoniła do komisariatu i przekazała tą informację policjantom. Sama kontynuowała pościg, aż do przyjazdu policjantów.

Złodzieje zatrzymani, portfel odzyskany

35-letni Zbigniew M. i 38-letni Robert P. zostali zatrzymani. Mundurowi znaleźli także skradziony portfel, który złodzieje wyrzucili podczas ucieczki. Obaj usłyszeli już zarzuty.

Robert P. został doprowadzony do aresztu, gdzie - decyzją sądu - spędzi najbliższe 50 dni.

su/b

Źródło zdjęcia głównego: ksp

Pozostałe wiadomości