Następny finał WOŚP na Stadionie Narodowym

Warszawa

| facebook.com/MiejskiePrzedsiębiorstwoKomunikacyjneWeWrocławiufot. TVN Warszawa

- Kolejny Finał WOŚP odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zrobimy go razem i damy czadu! - zapowiedział Jurek Owsiak, prezes fundacji WOŚP. Z tej okazji Narodowe Centrum Sportu uruchomiło dwie dodatkowe licytacje.

XX finał WOŚP na Pradze? To możliwe. Na poniedziałkowej konferencji prasowej zachrypnięty Jurek Owsiak podawał aktualny wynik zbiórki (37 milionów złotych). Przy okazji powiedział o planach na kolejny rok. A te są naprawdę przebojowe. - Damy czadu - zapowiedział Owsiak. Gdzie? - Na Stadionie Narodowym.

Na szczegóły jeszcze za wcześnie, ale Narodowe Centrum Sportu potwierdza ten pomysł oficjalnym komunikatem prasowym. Kto uświetni imprezę oczywiście na razie nie wiadomo. Pewne jest, że nie będą to Rolling Stonesi ani U2, bo dla nich Owsiak ma już inne plany na styczeń przyszłego roku. - Stonesi zagrają w Radomiu, a U2 w Lublinie - żartował na konferencji.

Wycieczka z Kaplerem

Narodowe Centrum Sportu poinformowało przy okazji, że uruchomiło dwie dodatkowe aukcje dla WOŚP. Llicytować można wycieczkę po budowie Stadionu Narodowego wraz nietypowym przewodnikiem - w najciekawsze zakamarki areny zwycięzcę licytacji zaprowadzi Rafał Kapler, prezes NCS. Wycieczka zacznie się dwa piętra pod poziomem muraw, a zakończy 45 metrów nad poziomem Wisły. Na pamiątkę zwycięzca licytacji otrzyma służbowy kask, kamizelkę i fotoreportaż z wyprawy.

Zwiedzanie z powietrza

- Dla zwolenników mocnych wrażeń przewidzieliśmy wyjątkowy lot nad Stadionem Narodowym w Warszawie. W uzgodnionym terminie, podczas trasy nad Warszawą, którą w październiku 2010 roku leciał Prezydent RP Bronisław Komorowski z Michelem Platinim, Prezydentem UEFA, zwycięzca licytacji będzie mógł wykonać niepowtarzalne zdjęcia Stadionu "z lotu ptaka". Budowa właśnie teraz, po podniesieniu linowej konstrukcji dachu wraz z iglicą na ponad 100 m nad poziom Wisły, prezentuje się naprawdę imponująco! Przelot nad Stadionem odbędzie się w samolocie typu Cessna - informuje NCS.

- Liczymy na to, że przedmioty związane ze Stadionem Narodowym w Warszawie przekazane na Finał WOŚP, zostaną wysoko zlicytowane i łącznie przekroczą sumę 100 tysięcy złotych - mówi z kolei Rafal Kapler. - W tym roku przedmioty te są szczególnie atrakcyjne dlatego gorąco zachęcam aby wziąć udział w licytacji i tym samym wesprzeć Fundację Jurka Owsiaka - dodał.

mjc/roody