Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Nartostrady w stolicy i okolicy

Warszawa

| "Rzeczpospolita", "Dziennik Gazeta Prawna"fot. tnbiegowki.pl

Zima aktywnych mieszkańców miasta nie wystraszyła. Skorzystali z okazji i przesiedli się na biegówki. Bo co lepszego można robić w mroźne weekendy i popołudnia, jeżeli nie pośmigać na nartach? Miejsc do tego jest coraz więcej.

W ramach porządkowania praskiego brzegu Wisły wytyczona została ścieżka biegowa pomiędzy Mostem Gdańskim, a Mostem Poniatowskiego. Zimą, kiedy przysypana jest śniegiem, stała się nartostradą dla miłośników biegówek.

To niewątpliwie jeden z najdłuższych odcinków po którym można jeździć na nartach w Warszawie. W dodatku niezwykle malowniczy. Ze ścieżki roztacza się bardzo piękny widok na lewobrzeżną Warszawę.

Dodatkowo, podczas wycieczki narciarskiej, można obserwować z bliska budowę stadionu narodowego, oraz mosty warszawskie, pod którymi prowadzi ścieżka. W dodatku ścieżka ma urozmaicony przebieg, liczne zakręty oraz niewielkie wzniesienia co niewątpliwie uatrakcyjnia przejazd.

Nartami przez Kabaty

Jeżeli brakuje nam towarzystwa do zimowych spacerów na nartach, warto wybrać się na zorganizowane imprezy. A te organizuje Towarzystwo Narciarskie "Biegówki".

Wśród ich propozycji można znaleźć cotygodniowe zaproszenie na imprezę pt. "Nocne Biegówki na Kabatach". Odbywa się ona w każdą śnieżną środę o godzinie 19.00. Chętni spotykają się przy Metrze Kabaty.

Od niedzieli na narty do Zalesia

Trasa dla narciarzy prowadząca z Zalesia Górnego do Żabieńca zostanie przygotowana i oznakowana już w sobotę rano. Oficjalne otwarcie przewidziano na niedzielę. Powstała w ramach akcji „Stwórzmy razem 1000 tras".

Trasa ma 7 km i została poprowadzona przez zróżnicowany teren. Obok prostych odcinków są także niewiele podbiegi oraz zjazdy.

Nartostrada będzie przygotowywana w każdy weekend do końca zimy. Przy pomocy specjalistycznego sprzętu w śniegu będą zakładane tory do narciarstwa klasycznego.

Towarzystwo Narciarskie „Biegówki", pomysłodawca trasy, planuje także stworzyć w Zalesiu Górnym osobną nartostradę do stylu dowolnego, na której swobodnie będzie można trenować krok łyżwowy.

1000 tras

Akcja „Stwórzmy razem 1000 tras" to inicjatywa Towarzystwa Narciarskiego „Biegówki", które za cal stawia sobie stworzenie do sezonu 2014/2015 1000 profesjonalnie przygotowywanych tras do rekreacyjnego uprawiania narciarstwa w całej Polsce.

Do tej pory stołeczni miłośnicy biegówek jeździli głównie do Powsina, ale leśne ścieżki Lasu Kabackiego nigdy nie były specjalnie przygotowywane do uprawiania tego sportu.

 
 
| "Futbol News"

mjc/aq/mz