Narodowy z uwagami. Otwarcie przełożone?

Warszawa

Stadion dostał wprawdzie pozwolenie na użytkowanie, ale część prac jeszcze trwa - fot. Maciej Wężyk/tvnwarszawa.pl

Stadion Narodowy na tydzień przed imprezą otwarcia nie ma pozytywnej opinii służb - to nieoficjalne informacje reporterki TVN24 Agnieszki Czajkowskiej. Jak dowiedziała się tvnwarszawa.pl, policja już przekazała swoje uwagi organizatorom eventu, natomiast straż opinię wyda dziś po południu. Czy otwarcie zostanie przełożone? NCS nie komentuje.

Zapytana o brak pozytywnej opinii służb, rzeczniczka NCS Daria Kulińska poprosiła o maila. Pół godziny później na skrzynkę redakcji tvnwarszawa.pl przyszła informacja o akredytacjach dla dziennikarzy na imprezę "Oto Jestem!" - inaugurację Stadionu Narodowego. A minutę później dostaliśmy odpowiedź z działu PR na pytanie tvnwarszawa.pl:

"Stadion Narodowy w Warszawie uzyskał pozwolenie na użytkowanie w dniu 16 grudnia 2011 roku. Wszystkie informacje na ten temat odnajdzie Pani na naszej stronie internetowej: http://www.stadionnarodowy.org.pl/aktualnosci/1558,stadion-narodowy-w-warszawie-uzyskal-pozwolenie-na-uzytkowanie.

Dział PR

Stadion Narodowy w Warszawie"

Policja: "uwagi zostały przekazane"

Policja informuje, że miała uwagi do organizatorów imprezy. Jakie? Rzecznik nie podaje szczegółów. - Są określone uwagi. Zostały przekazane ogranizatorom. Nic więcej nie mogę Państwu powiedzieć - mówi Maciej Karczyński, rzecznik stołecznej policji.

Straż dopiero wyda opinię

Straż z kolei komentuje, odnosząc się do wcześniej wydanego pozwolenia na użytkowanie, które przywołało NCS:

- Teraz nie chodzi o opinię dotycząca odbioru samego stadionu, ta jest pozytywna. W tym wypadku chodzi o opinię, zgodę na przeprowadzenie imprezy otwarcia - tłumaczy Albert Stempień, rzecznik stołecznej straży pożarnej. - Ta jeszcze nie została wydana, stanie się to około godziny 15.00 - zaznacza Stempień.

fot

Mają otworzyć w weekend

Stadion Narodowy ma zainaugurować darmowa impreza "Oto Jestem!" 29 stycznia. Kilkanaście dni po oficjalnym otwarciu stadionu ma zostać rozegrany pierwszy mecz - Superpuchar Polski, w którym zmierzą się Legia Warszawa z Wisłą Kraków.

- Być może terminy zmienią się ze względu na zastrzeżenia policyjno-strażackie, ale nikt ze spółki odpowiedzialnej za stadion nie chce tego komentować. Będziemy o taki komentarz zabiegać - mówił prezenter "Dnia na żywo" TVN24, Michał Cholewiński.

Czytaj też na tvn24.pl.

ec/as/mz