Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Narodowy czeka na płytę

Warszawa

fot

Policja miała uwagi, ale organizator otwarcia stadionu wprowadził już poprawki. Teraz jest jeden warunek, żeby inauguracja Narodowego mogła się odbyć - potrzebne jest pozwolenie na użytkowanie płyty głównej. Tą muszą ocenić straż i PINB. Zaczną w poniedziałek. Czy zdążą z wydaniem decyzji? NCS jest spokojny, że pierwszy event na arenie odbędzie się 29 stycznia. Tak samo Ratusz. Prezydent może pozwolić na imprezę bez zgody służb.

Chociaż opinia dotycząca samego użytkowania Stadionu Narodowego jest pozytywna, wciąż nie ma pozwolenia na przeprowadzenie imprezy masowej - muzycznego otwarcia 29 stycznia. Dlaczego?

Policja: Poprawili

Przed imprezą straż i policja muszą wydać pozytywną opinię - ocenić, że obiekt jest gotowy na event. Tymczasem funkcjonariusze znaleźli na obiekcie szereg uchybień - pisaliśmy o tym na tvnwarszawa.pl w piątek. - Chodziło o wytyczanie dróg ewakuacyjnych, materiały budowlane na terenie, na którym ma się impreza odbyć - wymieniał w piątek Maciej Karczyński z KSP. Na stadionie cały czas toczą się prace, stąd wynikły zastrzeżenia - mówi policjant.

- Chodzi po prostu o to, żeby było bezpiecznie. Organizator uwagi uwzględnił. Dzisiaj możemy powiedzieć, że nasza opinia jest pozytywna, z jednym warunkiem... - informuje w sobotę w TVN24.

Od straży do PINB. Nad wszystkim prezydent

Jakie to zastrzeżenie? Policja czeka już tylko na odbiór płyty głównej. Najpierw opinię o niej ma wydać straż pożarna. Sprawdzanie zacznie w poniedziałek. Wcześniej nie mogła, bo - jak tłumaczy bryg. Ireneusz Kopczyński z warszawskiej PSP - na płycie toczyły się prace.

Kiedy straż oceni płytę, jej odbiór wykona Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

I sprawa wróci do straży, która oceni, czy na obiekcie może odbyć się impreza masowa.

Ratusz zapewnia, że wszystko znajdzie szczęśliwy finał w poniedziałek. Eksperci pewni, czy zdążą, ale - jak się okazuje - prezydent ma możliwość wydania decyzji bez zgody policji i straży - nadmienił Kopczyński.

fot

Imprezy na początek: koncerty i mecze

29 stycznia to czwarty termin otwarcia warszawskiej areny Euro 2012. Czy ten termin jest realny? NCS odpowiedział na pytania stawiane przez media w piątek dopiero wieczorem.

- Procedura uzyskania zgody na imprezę masową jest w toku, organizator na bieżąco pracuje z policją i strażą pożarną. Spokojnie, nie odwołujemy imprezy! - uspokajał na swoim facebookowym profilu. Niedługo później do mediów trafiło krótkie oświadczenie rzeczniczki Darii Kulińskiej:

"Trwa procedura pozyskiwania pozwolenia na imprezę masową, organizator współpracuje ze wszystkim służbami oraz przygotowuje niezbędne dokumenty tak, aby możliwe było wydanie zezwolenia. Impreza „Oto jestem!" odbędzie się 29 stycznia br. w godzinach 14-20."

Reprezentacja Polski swój pierwszy mecz na Narodowym ma rozegrać 29 lutego - z Portugalią. Wcześniej, 11 lutego, na Narodowym o Superpuchar zagrają jedenastki stołecznej Legii i krakowskiej Wisły.

kcz/bgr/bako//mz