Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Narada premiera z szefami służb

Warszawa

fot. TVN24

W sobotę w południe w Kancelarii Premiera odbędzie się spotkanie Donalda Tuska z szefami ministerstw odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, władzami Warszawy, komendantem głównym policji i komendantem stołecznym policji. Rozmowa będzie poświęcona piątkowym manifestacjom z okazji Święta Niepodległości - informuje tvn24.pl.

Premier Tusk będzie rozmawiał z ministrem sprawiedliwości Krzysztofem Kwiatkowskim, ministrem spraw wewnętrznych i administracji Jerzym Millerem, wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji Adamem Rapackim, prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz, komendantem głównym policji gen. Andrzejem Matejukiem oraz komendantem stołecznym policji gen. Adamem Mularzem.

Po spotkaniu planowane jest wystąpienie premiera

O spotkaniu z premierem mówił minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, który był gościem TVN24. - Dziś o godz. 12 w Kancelarii Premiera pan premier ma spotkanie nie tylko ze mną jako ministrem sprawiedliwości, ale też ministrem spraw wewnętrznych, z przedstawicielami policji i prezydent Warszawy. Na pewno po tym spotkaniu przedstawimy wnioski, które będą analizą tych zdarzeń, uniemożliwią podobne sytuacje w przyszłości - powiedział Kwiatkowski.

Zamieszki w stolicy

Po piątkowych starciach z policją na warszawskich ulicach zatrzymano 210 osób, 40 policjantów zostało lekko rannych, a 14 radiowozów zniszczonych. Do szpitali przewiezionych zostało 29 osób, które odniosły obrażenia. Wśród zatrzymanych w trakcie manifestacji z okazji Święta Niepodległości są cudzoziemcy - 92 obywateli Niemiec, 1 obywatel Hiszpanii, 1 obywatel Węgier i 1 obywatel Danii.

tvn24.pl/mn/tr//js